Infekcja przeglądarkowa/svchost

Hej,

Przez przypadek otworzyłem plik, który sporo mi nabrudził w systemie. Poskanowałem Malware, Adware i większość została usunięta, ale dalej np widzę, że czasem otwierają się nowe karty, okna w przeglądarce, tylko są blokowane i zamykane natychmiastowo (przez avasta mniemam) albo próbuję wejść na sprawdzoną, bezpieczną witrynę i dostaje info w chromie, że witryna niedostępna, a Avast wyrzuca, że zablokował połączenie (proces svchost.exe).
Wygląda na to więc, że jeszcze coś tam siedzi, więc byłbym wdzięczny za sprawdzenie logów.
Dzięki!Addition_14-09-2019 19.28.42.txt (22,4 KB)
FRST_14-09-2019 19.28.42.txt (174,2 KB)
Shortcut_14-09-2019 19.28.42.txt (32,5 KB)

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\ADMIN\Downloads
    fixlist.txt (2,8 KB)
    “Plik naprawczy, tylko dla Ciebie, został wykonany w FiRST Editor 1.09b © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.

AdwCleaner[C01].txt (1,6 KB)
AdwCleaner[S01].txt (1,5 KB)
dzięki.

jeszcze fixlog.txt

a sorry, jakoś mi uciekł.
Fixlog_14-09-2019 23.28.17.txt (10,6 KB)

  1. Pobierz (jeśli nie masz)
    RKill
    MalwareBytes MBAM (jeśli masz pomiń oczywiście 4)
  2. Uruchom RKill, przeskanuj system, może pojawić się czarny ekran przed zakończeniem skanowania. Zapisz plik wynikowy do późniejszego wglądu.
    Nie restartuj komputera po skończonym skanowaniu
  3. Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.
  4. Zainstaluj MBAM, zaznacz na końcu, aby uruchomił się po zakończeniu instalacji.
  5. Po uruchomieniu MBAM, w Ustawieniach/Ochrona/Opcje Skanowania zaznacz Skanuj w poszukiwaniu RootKitów, rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie.
  6. Wklej plik wynikowy Rkill i MBAM do wglądu

Wygląda na to, że czysto.
MB log.txt (1,3 KB)
Rkill.txt (2,1 KB)

Dzięki wielkie.

To nie koniec :wink:
Jeszcze jeden skan

  • Pobierz ESET Online Scanner
  • Uruchom z Uprawnieniami Administratora
  • Naciśnij Skanowanie komputera
  • Naciśnij Pełne skanowanie
  • Wybierz Włącz wykrywanie …
  • Rozpocznij skanowanie
  • Gdy wykryje jakiekolwiek zagrożenia zapisz raport
  • Program zapyta o Skanowanie okresowe odznacz i wyłącz
  • Udostępnij plik raportu

esetlog.txt (1,7 KB)

1 polubienie

Jeśli System odzyskał sprawność, zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.
Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem.
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1: