Infekcja Spyware/Trojan

Witam. Mam problem ze swoim komputerem. Dosłownie godzinę temu ściągnęłam nieodpowiedni plik i niestety komputer został zainfekowany spyware’m (niebieski ekranik wszystkim znany XP) natomiast avast! wyświetla go jako trojana. Jak się go pozbyć? Nie mam możliwości dostania się na zainfekowany komputer (wyłączyłam i ponownie uruchomiłam go celem skana ale potem zrezygnowałam ze skana avasta,być może był to błąd ale liczyłam na to że dostanę się jednak na konto i będę mogła skopiować pliki przed ewentualnym formatem ale nie ma możliwości się dostać :frowning: ). Czy format partycji C (moja systemowa) byłby jedyną drogą ratunku? Czy ewentualnie można odzyskać pliki po formacie? I jak przeprowadzić format? Z góry dzięki za odpowiedź (płytę z windowsem mam,tylko nie wiem jak przeprowadzić format,czyli jakie komendy wpisać itd.)

F5 przy starcie komputera,wybierz ostatnią dobra konfigurację, lub tryb awaryjny, jeżeli się uruchomi (start->akcesoria->narzędzia systemowe->przywracanie systemu) do dnia przed zainfekowaniem.

Jeśli to nie pomoze daj log z combofix