Infekcja w systemie, programy antywirusowe nie działają

Historyjka do problemu jest taka: przez długi czas hulałem nieodpowiedzialnie bez antywirusa. Aż stało się, co stać się musiało. Parę miesięcy temu coś złapałem. Odpaliłem Malwarebytes, a potem spróbowałem zainstalować antywirusa. Z sentymentu do poprzedniego kompa ściągnąłem Pandę (tą darmową chmurkę), zainstalowałem i wyświetlało się, że ochrona jest wyłączona. Klikałem przycisk włącz, włączało się i po trzech sekundach gasło. Zrezygnowany pobrałem avasta i problem podobny - osłony wyłączone i nie można ich włączyć. Gdy próbowałem zarejestrować produkt, to avast wywalał błąd: “Podsystem AAVM wykrył błąd RPC”. Już przeczuwając brak efektów spróbowałem z innym antywirem z neta. Odpowiedzialnie olałem sprawę i uznałem, że nie chce mi się tego ogarniać i zostawiłem to na później. Na teraz. Kombinowałem, czytając różne rzeczy z neta, ale niewiele znalazłem.

OTL.txt

Extras.txt

Odinstaluj Ashampoo PO Toolbar, BitTorrentBar Toolbar, Search Assistant WebSearch 1.74

Uruchom AdwCleaner i kliknij Usuń.

Pobierz ESET Necurs Remover:

http://download.eset.com/special/ESETNecursRemover.exe

Uruchom ESETNecursRemover i postępuj zgodnie z zaleceniami programu.

Po restarcie pokaż nowy log z OTL.

OTL.txt

Extras.txt

wydaje mi się, że już wszystko w porządku

Przecież napisałem:

Poza tym odinstaluj Panda Security URL Filtering i Panda Security Toolbar.

Wybacz, po prostu jakimś cudem poprzednio pierwsze dwie linijki mi umknęły.

Wykonaj zalecenia i pokaż nowy log z OTL.

OTL.txt

Extras.txt

Czy to normalne, że OTL pracuje tak długo?

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Pokaż raport z usuwania i nowy log Skanuj.

Pobierz i uruchom TDSSKiller

Kliknij Start scan i jeśli coś wykryje wybierz Skip

Pokaż raport z tego programu: C:\TDSSKiller.wersja_data_czas_log.txt

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Bardzo chętnie to zrobię, ale jaka nazwa będzie bardziej adekwatna? Ta trafia(ła) w samo sedno problemu.

OTL - raport

OTL - log

TDSS - raport

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

Usuń stare punkty przywracania:

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania

Uruchom SecurityCheck i aktualizuj programy oznaczone jako Out of date

Zostawiłem OTL sprzątający, wróciłem do kompa, a ten wyłączony, OTL z komputera usunięty, żadnych śladów. To normalne?

Sprzątanie zawsze kasuje program OTL.

Ów Security Check twierdzi, że jedynie Avast jest nieaktualny. No to aktualizuję go z poziomu Avasta, ten coś wyświetla, że nawiązał połączenie, coś pobrał, że ileś to trwało, ale niczego szczególnego chyba nie robi. Security Check bez zmian.

Kliknij prawym na ikonie obok zegara i tam masz do wyboru żeby aktualizować program lub silnik

skanowania i definicję wirusów.

No właśnie tak robiłem.

W takim razie to prawdopodobnie jest błąd SecurityCheck, więc to już wszystko.

Dziękuję pięknie =D> Jest na tym forum jakiś odpowiednik przycisku pomógł na którego kliknięciach miałoby komuś zależeć, czy to zbyteczne?