Info o ilości kanałów audio w folderze bądź program

Witam,
mam pytanie, czy jest jakiś sposób aby wyświetlić w folderze w windows 10 informację o ilości kanałów audio w pliku multimedialnym (głównie chodzi o filmy video).
Mam zbiór filmów i chciałbym w jakiś sposób wychwycić wszystkie pliki, które nadają się do kina domowego 5.1 :slight_smile:
Informacja taka jest wyświetlana w windows po wejściu we właściwości każdego pliku oraz w media info, ale niestety trzeba wchodzić w każdy plik z osobna, a ja chcę żeby taka informacja wyświetlała się hurtowo.
Dziękuję za pomoc.

Sprawdź czy nie ma tego w menu:

Tam już byłem i nie znalazłem nic co by odpowiadało ilości kanałów - chyba że jest całkiem inaczej nazwane?

Nazwa może być po angielsku, ale raczę wątpię.

Ostatecznie można poszukać programu co to prezentuje i w nim przeglądać bibliotekę wideo.
Na chwilę obecną to mam tylko konwerter co umie to prezentować.

Dlatego pytam ponieważ poszukuję takiego programu :slight_smile:
Może ktoś ma i wie, że tam jest taka informacja - bez sensu instalować 100 programów żeby się z tym wstrzelić.
O jakim konwerterze mówisz?

Pazera Free audio extractor, on ma opcje zobaczenia ilości audio i układ tabelaryczny po zaczytaniu katalogu:


Działa też sortowanie np. od 8 kanałów do 6 i odwrotnie.
Minusy, trzeba uważać by nie rozpocząć konwersji, utrata sortowania katalogami jak zaczytasz kilka lub główny „filmy”, raczej się może wieszać jak na liście znajdzie się z 1000 plików, układ tabelaryczny jak wolisz z minaturami i opcjami katalogowania w zbiory po ilości kanałów.

1 polubienie

Dzięki wielkie. Właśnie o coś takiego mi chodziło - wczytuje rzeczywiście długo ale sobie radzi.
Jeśli ktoś zna coś w podobnym stylu jak powyższy programik to również bardzo proszę o wpisy.

W sumie najlepsze że jest opcja portable/nieinstalacyjna.