Info o numerze GG

Mam pytanko: jak wyciągnąć przez stronkę więcej informacji (to co w katalogu publicznym) o danym numerze, niż tylko to jaki status ma dany numer ( ![color]&styl=5](http://www.gadu-gadu.pl/users/status.asp?id=[color=brown]numer[/color]&styl=5)

Możesz użyć Whois, tylko po co ci to.

W ten sposób sprawdzisz przez jaki serwer dana osoba łączy się z netem.

Po numerze będzie ciężko coś wyciągnąć… :?

Z katalogu publicznego ( http://www.gadu-gadu.pl/katalog_publiczny.html )

można np. skryptem php wyciągnąć dane po: imieniu, nazwisku, pseudo, płci, wieku i miejscowości

Co do numeru …też by się dało, ale to bardziej skomplikowane

…bo wymaga wysłania pakietu TCP (PSH, ACK) na na adres m4.gadugadu.pl, port 8074 o przykładowej treści:

...2......m...E..F.J.........J..)].....{Mj....P...Ty..............CFmNumber.XXXXXXX.

…gdzie w odpowiedzi powinien przyjść pakiet zawierający: numer, imię, nick, datę urodzenia, miasto

…No chyba, że coś pomieszałem :roll:

Te dane można wyciągnąć wpisując w pole szukaj numer danej osoby w gg. :o

Taaa… a gdzie masz to pole? :o

…bo chyba nie mówisz o tym w komunikatorze? :wink:

Dla przypomnienia:

BTW

Nie ma chyba możliwości wyciągnięcia tych danych w podobny sposób

[/code]

Jedynym więc sposobem uzyskania tych informacji przez stronę www …jest napisanie odpowiedniego skryptu php.

Dokładnie o tym mówię :smiley:

To może zamiast przepychanek słownych, powiedz jak i gdzie ??

Ktoś tu kogoś nie rozumie, albo ja was, albo wy mnie :stuck_out_tongue:

Napiszę najprościej jak potrafię:

Otóż klikając na dany numer gg w internecie powinno nam wyskoczyć okienko programu z numerem (najeżdżając myszką nad słoneczko też powinien pojawić się dymek z numerem tej osoby.

Wchodzimi w opcje szukaj kontaktów w gadu gadu i wpisujemy numer danej osoby, jeżeli podała ona swoje dane do katogu publicznego to się powinny wyświetlić.

wydaje mi sie ze to jednak Ty niezrozumiales :wink:

chodzilo o automatyzacje takiego dzialania

misterdam chyba jednak nie zrozumiałeś o co mi chodzi :D.

Napisaliście powyżej że można spróbować przez skrypty PHP, ale czy wiecie dokładniej jak to zrobić ?? (chodzi mi o kod PHP lub chociaż metodę).

Jeżeli chodzi o obsługę formularzy, to:

A jeżeli na siłę chcesz to sprawdzanie po numerze, to musisz pokombinować z fsockopen

…albo raczej z socket_create

(sprawdź też sobie snifferem jak przebiega komunikacja gg z serwerem podczas korzystania z wbudowanej w gada wyszukiwarki …tzn. co, gdzie i jak jest wysyłane)

kurdeeee… trochę ciężko to zrozumieć co napisałeś adpawl :shock:.

Mam pytanie… czy macie może jakieś gotowe już skrypty, które wyświetlą podstawowe informacje o danym numerze - najlepiej napisane w PHP lub w ASP - a nawet lepiej jak w ASP, bo ten język mam bardziej opanowany niż PHP, gdyż w PHP programuję dopiero od ok. 2 miesięcy i znam tylko niektóre podstawowe funkcje.