Informacja na temat usług w androidzie


(gavron) #1

Cześć

 

Szukam już jakiś czas i znaleźć nie mogę. Chodzi mi o listę procesów googla w telefonie Huawei 620sandroid 4.4.4, a dokładnie, chciałbym się dowiedzieć który proces  za co jest odpowiedzialny. Nigdzie nie mogę znaleźć takiej listy. Mówiąc inaczej, chciałem powyłączać rożne śmieci w telefonie lub zabrać aplikacjom pewne uprawnienia, niestety nie wiem które są niezbędne do życia.

 

Pozdrawiam

g.


(Sokarsg 1) #2

Taką listę będzie Ci ciężko znaleźć bo każdy producent (nawet dla każdego telefonu) ma swoje własne usługi (dla swoich autorskich aplikacji) i która do czego służy(dana usługa) i czy jest potrzebna raz na jakiś czas czy całkowicie zbędna będzie Ci ciężko określić. Ze swojej strony polecam zainstalowanie jednak jakiegoś bardziej ,czystego’’ ROM’ u stworzonego przez pasjonatów, np. cyanogenmod (o ile jest takowy dla twojego telefonu).

Możesz też zainstalować Android Studio o tak:

https://developer.android.com/studio/index.html

i następnie stworzyć emulator systemu 4.4.4 (koniecznie wersja z GoogleAPI) i samemu sprawdź, które usługi są uruchamiane na ,czystym’’ prosto od Google systemie. Emulator stwórz wedle tej instrukcji:

https://developer.android.com/studio/run/managing-avds.html