Informacja o formatowaniu dysku

Cześć. Mam problem z jednym z dysków twardych. Miałem jakieś problemy z windowsem, to zainstalowałem na nowo win7. Na jednym z dysków, znajdują się bardzo ważne pliki, muzyka, dokumenty, filmy, zdjęcia itd. Teraz wychodzi na tym dysku, że trzeba formata zrobić( :?: :?: ) Problem polega na tym, że nie chce formata robić, a odzyskać pliki, które znajdują się na dysku pod warunkiem, że jeszcze istnieją (mam taką nadzieję!). Da radę coś z tym zrobić?

Nie bardzo rozumiem, masz na jakimś dysku dane których nie widać spod działającego systemu? Jeżeli tak, czy ta partycja była formatowana? Jeżeli tak czy próbowałeś skorzystać z programu do odzyskiwania danych?

Napiszę tak. Na dysku C mam windowsa, na dysku D mam ważne dane o których pisałem. Zainstalowałem windowsa. Chcąc wejść zaraz po zainstalowaniu windowsa na dysk D, wychodzi informacja o formacie dysku. Bez tego nie wejdzie. Nie formatowałem, ponieważ mam tam ważne pliki o których wspomniałem. Nie korzystałem jeszcze z żadnych plików umożliwiające odzyskania danych.

Nie wiem co namieszałeś przy instalacji ale spróbuj skorzystać z programu Testdisk.

Sam nie wiem co namieszałem, jak nigdy :wink:

Znalazłem jakiś program, no i rzekomo znajduje pliki na tym dysku. Tylko nie wiem, czy po tej operacji będzie możliwość zapisania plików znalezionych (oby).

04328218922336708197.jpg

Pamiętaj że jak będziesz zapisywał odzyskane dane to zapisuj je w innym miejscu niż te z którego są one odzyskiwane.

Będę pamiętać. Napiszę po operacji, czy udało się odzyskać i zapisać dane.

Dodane 18.06.2013 (Wt) 14:59

Pliki udało się odzyskać. Teraz będzie troszku zabawy z zapisywaniem, ale ważne, że jest.

52309548960554426041.jpg

Dodane 18.06.2013 (Wt) 15:24

Jeszcze jedno. Istnieje możliwość ominięcia informacji o formacie dysku? Mam tu na myśli, że wejdę normalnie na dysk bez potrzeby formatowania jego.

Dodane 18.06.2013 (Wt) 15:34

No albo czy chociaż jest możliwość formatu dysku bez utraty danych?

Sprawdź program który proponowałem wyżej czyli Testdisk, powinien on “naprawić” tą partycję. Instrukcja do znalezienia w Google.

Oczywiście, jeżeli tylko możesz, najpierw zapisz wszystkie odzyskane dane.

Formatowanie usuwa dane, choć nie bezpowrotnie czyt. można je odzyskać niektórymi programami. Choć czasami zdarzają się przypadki że odzyskanie danych po formatowaniu nie jest możliwe :wink:

No dobra. A czy naprawa dysku coś pomoże, jeśli krzyczy o format?

Przeczytaj: http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/?topic=2948.0 a w szczególności fragment “System plików RAW”

Trudno mi rozkminić program "TestDisk "

W takim razie, nic więcej już nie pomogę.

Jeszcze jedno. Zauważyłem, że na dysku, który wymaga formata, nie ma “systemu plików” - puste okno. Da rade coś z tym zrobić?

Albo format albo Testdisk :wink:

Format odpada, ponieważ nie chce tracić wszystkich danych :slight_smile: Testdisk - zatem zostaje mi rozkminić ten program :slight_smile:

Tylko ostrożnie z nim :wink: Program ma spore możliwości ale trzeba wiedzieć co się robi.

Dlatego też zaznaczam że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne problemy wynikające z nieumiejętnej obsługi tego programu.

Tutaj mam jakieś informację na temat programu jak się poruszać :slight_smile: http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/

Dodane 18.06.2013 (Wt) 22:00

Temat jest nie aktualny już.

Powód: Założenie nowego prawidłowego tematu dotyczącego problemu.