Informacja o użyciu klucza Windows Vista

(Main90) #1

Witam,

zrobiłem ostatnio formatowanie dysku, zainstalowałem Windowsa jak za każdym poprzednim razem lecz w czasie aktywacji wykasuję mi komunikat że mój klucz jest już używany.

http://i39.tinypic.com/11h4186.jpg użytkuje ten klucz prawie 3 lata na tym samym komputerze, wersja Home Premium 32bit OEM (chyba nic nie pomyliłem), nie zmieniałem nic w sprzęcie komputera, możliwe że ten klucz po prostu w jakiś sposób "wygasł" ? Co teraz robić, da się odzyskać/uzyskać klucz który będzie działał ? Czy jestem zmuszony kupić nowego Windowsa? Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam main90

PS. Jeśli problem ten został już poruszony na forum i jest odpowiedź co zrobić w tej sytuacji proszę o odesłanie mnie do odpowiedniego tematu, a jeśli wybrałem nieodpowiedni dział proszę administrację lub moderatora o przeniesie w odpowiednie miejsce.

(Monczkin) #2

Proponuje zadzwonić do MS i przedstawić problem.

Czy klucz był wykorzystywany w innej instalacji systemu?

(Main90) #3

klucz był używany tylko na moim komputerze przy instalacji systemu z płyty dołączonej do komputera przy zakupie.

(Monczkin) #4

Być może jest to błąd związany z serwerami weryfikującymi. Jak pisałem, dzwoń do MS.

(xomo_pl) #5

ile razy robiłeś już format? Klucze Windows mają ograniczoną liczbę aktywacji przez internet, spróbuj aktywować telefonicznie.

(Linkfan) #6

Dokładnie miałem do samo wystarczył telefon i wszystko się wyjaśniło.

Pozdrawiam,

Linkfan

(Main90) #7

w ciągu 3 lat formatowałem dysk na pewno z 10 razy, jutro sprawdzę aktywację telefoniczną

(xomo_pl) #8

jak już aktywujesz to polecam zrobić sobie kopie plików aktywacyjnych, po formacie przywracasz pliki aktywacji i nie trzeba już aktywować.

http://www.vista.pl/porady/344_kopia_pl ... y_oem.html

(Main90) #9

aktywacja telefoniczna dała oczekiwany rezultat :wink: Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

(mateusz8466) #10

Trzeba było zapisać sobie ten kod aktywacyjny, który dostałeś od automatycznego Pana :stuck_out_tongue:

Ja sobie go spisałem i teraz przy formacie nie dzwonię do MS tylko wstukuję te cyferki z kartki i po kłopociuku.