Informacja o zmianach na stronie, jak to zrobić?

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje taka możliwość (program, skrypt, itp), aby mówił mi że na konkretnej stronie (w tym wypadku chodzi mi o wyłączenia prądu na stronie Energa) pojawiła się konkretna nazwa (miejscowość). Najlepiej na maila, jest możliwe takie coś?

Tak, jest wiele możliwości rozwiązania tego. Od napisania programu w jakimś języku programowania wysokiego poziomu (C/C++, Pascal, Java), poprzez jakiś skrypt (PHP, Python), po wykorzystanie makra w Excelu.

Jakaś podpowiedź, gdzie szukać wskazówek? O programowaniu wiem tyle co o kulturze klingonów.

Ja o kulturze Klingonów nic nie wiem, ale mogę sobie o tym poczytać w internecie. :stuck_out_tongue:
Natomiast bardzo dobrze znam się na programowaniu i zajmowałem się podobnymi rzeczami, ale w Twoim przypadku takie rozwiązanie odpada. Musisz chyba poszukać w necie jakiegoś programu (gotowca), co potrafi tego typu rzeczy, albo (bo gotowca będzie znaleźć trudno) taki program, przy pomocy którego zautomatyzujesz sobie te działania. Poczytaj o Automatyzacja zadań w Windowsie dla zaawansowanych z WinBatch 2017A - to taki punkt zaczepienia (szukaj dalej, może coś prostszego będzie).

Dziękuje kolego.