Informacja ta kopia systemu jest nie oryginalna?

(Marek1580) #1

Witam.

Mam Win XP SP3 32-bit.

Po włączeniu komputera przywitało mnie brak tapety na pulpicie ikonki są i informacja.

Ta kopia systemu Windows nie zdała testu sprawdzania oryginalności.

Klucz produktu znaleziony w tym komputerze nie jest prawidłowy dla Twojego regionu

Przez tyle lat było wszystko w porządku do wczoraj.

Morze przyczyną mogło być usunięcie Windows Defender z komputera.

Dzień wcześniej usunąłem ten program, bo nigdy niczego nie znalazł zawsze informował, że wszystko jest porządku. Inne programy znajdywały a ten nie. Chciałem zainstalować go z powrotem, ale nie zdał teraz testu sprawdzania.

Przeskanowałem Avastem i Malwarbyles Anti- Malware i czysto.

Wykonałem przywracanie systemu, ale nie pomogło.

Robienie systemu na nowo to ostateczność, bo tego nie potrafię pozostaje tylko serwis.

Co byście mi w tej sytuacji poradzili?

Z góry bardzo dziękuję.

(Matmaxalez) #2

nie wiem jak w xp ale u mnie w viscie trzeba wejdz w ustawienia i zeby zadzialalo trzeba kilka razy info wyslac zeby zaakceptowal wersje

poszukaj moze i tak jest w xp

(MaRa) #3

A system jest oryginalny?

Klucz instalacyjny pochodzi z certyfikatu nalepionego na obudowie?

Był instalowany na innym komputerze?

(Semtex) #4

Jeżeli Twoja odp.na te pytania jest potwierdzająca to wydaje mi się że najlepiej zadzwonić do MS Polska,przedstawić sytuację i dowiedzieć się jak można problem rozwiązać.

(Grzech U007) #5

Ostatnio M$ zaktualizował i ulepszył narzędzie do sprawdzania legalności systemu Windows. Niektóre pirackie klucze, które były wcześniej weryfikowane jako legalne już takie nie są. Oczywiście piszę to jako ciekawostkę, nie twierdząc że posiadasz piracki system.

(djDziadek) #6

Niestety polityka MS co do systemów jest taka:

kupując wersję OEM (z kompem lub z "myszką") masz prawo zarejestrować ją raz (system jest przypisany do procesora), możesz ją kilka razy przeinstalowywać (najlepiej jest ją zarejestrować na siebie - nie tylko aktywować), jeśli zainstalujesz i aktywujesz taką kopię na innym kompie - niestety, obie (prawdopodobnie choć nie do końca) staną się podejrzanymi o nielegalność, jeśli zainstalujesz i uaktywnisz taką wersję na 3 lub więcej kompach - niestety na pewno PRAWDOPODOBNIE PADŁEŚ OFIARĄ PIRACTWA KOMPUTEROWEGO i koniec :slight_smile:

Pozdrawiam

(Pawbrotm) #7

Jeśli już to do płyty głównej.

Przede wszystkim OEM-a nie da się aktywować na innym komputerze niż ten, na którym był on pierwotnie zainstalowany.

j.w. - aktywacja jest możliwa na jednym komputerze.

(djDziadek) #8

Nie chcę się sprzeczać... kiedyś licencje były stanowiskowe - ok, teraz są procesorowe - choć mogę się mylić - może tak jest z Office'm ?? - kto zrozumie politykę MS-a.

Nie propaguję piractwa - więc reszty nie skomentuję.