Informacje dotyczące jąkości dźwięku karty muzycznej


(Gregory541) #1

Witam interesuje mnie jedna sprawa , czy między zintegrowaną kartą 5,1 w komputerze odczuję różnice jakości dźwięku jak kupie jakąś CREATIVA pod PCI ? http://allegro.pl/sound-blaster-x-fi-titanium-sb0880-pci-e-amso-i4995657576.html Czytałem że z USB jest to znacząco odczuwalne.... ale to wiadomo że dodatkowe pudełeczko a i tak już mam na biurku dekoder DVB-T :slight_smile:

 

pozdrawiam.


(witek-pl) #2

Zależy od kodeka jaki jest na płycie głównej (niektóre dają radę) i na jakich głośnikach grasz (jak na byle popierdziawkach to nic nie odczujesz). Ja przesiadając się z Sound Blastera Live! na X-Fi Fatal1ty różnicę odczułem sporą zwłaszcza jeśli chodzi o “czystość” dźwięku, nie mówiąc już o grach korzystających z EAX 5.0 (szkoda że tak ich mało). Oczywiście to moje subiektywne odczucia ale jak dla mnie różnica spora, jedyne co mnie wpieniło to pazerność Creativa który zablokował w sterach pełne wsparcie dla DTS i DD i zrobił z tego płatny dodatek (w Live! było za friko) choć istnieje metoda na ominięcie.

U mnie karta wpięta do wieży Technics (front) i wzmacniacza z kolumienkami własnej roboty (tyły).


(Gregory541) #3

ok mam to http://www.agito.pl/glosniki-easy-touch-et-678-madness-60-31959.html


(dark__jedi) #4

Wg mnie nie warto zmieniać karty pod taki zestaw. Karta zintegrowana jest wystarczającej jakości, żeby uciągnąć “jakość” na tym zestawie i nawet lepszym. Szkoda kasy pod ten zestaw głośników.


(Gregory541) #5

każdy tak uważa ?


(Longhorn2009) #6

Ta karta byłaby więcej warta jak te głośniki…


(Gregory541) #7

jak kupowałem w 2010 je to kosztowały na agito 273 zl :slight_smile:


(Longhorn2009) #8

Sądząc po jakości głośników nawet gdybyś kupił tego titanium różnice w jakości dźwięku byłyby na tyle subtelne, że taka zmiana jest nieopłacalna jednym słowem.


(Gregory541) #9

tak tylko co do głośników to uważam że są najlepsze jakie miałem…

http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/105094_komentarze/

 

 

własnie ją odpaliłem i chyba głuchy nie zobaczy różnicy w dźwięku

 

 

Pozdr