Informacje dotyczące prędkości zapisu na dysku od netbooka

Witam , mój dysk w netbooku Acer ONE 1 ma 250 GB , kopiowanie jak i zapisywanie idzie po 55-58 MB/S to standard czy coś z dyskiem nie tak? poprostu komputer troche “muli” dołoże 1 Gb RAMU ale czy to też nie wina dysku? w Samsungu NC1 albo MSI U100 mimo 1 Gb RAM działały dużo szybciej nawet na windowsie 7 a tu mam 8-semkę.

 

pozdraswiam

Hej,

 

Pokaż screeny z programu CrystalDiskInfo. Swoją drogą bardziej niż dysk, zwolnienie potęguje niewielka ilość pamięci RAM oraz procesor Atom - tutaj nie ma co się spodziewać świetnej wydajności.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Ale co Ty chcesz od tej ,zabawki, i jeszcze wsadziłeś tu system 8?

 

Jaki miał oryginalnie zainstalowany?

 

Pamięć warto dołożyć - ile teraz masz?

1 GB kupiłem drugi ,a co do windowsa na 8 działa najszybciej. PS. Info z programu CrystalDiskInfo tokod C5 Liczba sektorów niestabilnych (oczekujących remapowanie) 1 a tak to wszystko ok, temperatura 37-40 "C

Kliknij prawym na partycję systemową C, Właściwości, Narzędzia, Sprawdź (tylko pierwsza opcja zaznaczona), kliknij Rozpocznij, Zaplanuj sprawdzanie dysku i uruchom ponownie system.

Wykonaj to samo na pozostałych partycjach (nie trzeba restartować systemu).

 

 

Zmień ustawienia CrystalDiskInfo (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) i wstaw link do zrzutu ekranu.

pusciłem HDD Regenerator 2011 zobaczymy co będzie , tylko sie zwiesił na 1.08% i stoi

Hej,

 

A kto kazał Ci puszczać HDD Regeneratora? Miałeś dać screena z programu.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

dobra jak sie skonczy naprawiac to wyśle tylko teraz jestem poza systemem

Jak napotka znaczącą ilośc błędów to i tydzień może to działać nonstop :wink:

 

A i tak, praktycznie NIC nie naprawi.