Informacje lokanne SE K800i Play

Mam SE K800i w sieci play. Nie działają mi informacje lokalne. Nie ważne jakich ustawień bym próbował, nigdy nie mogę ustawić tak, żeby pokazywało mi nazwe miejscowości/osiedla.

Raz tylko zauważyłem, że na wyświetlaczu pojawiła się inf. o stacji bazowej, ale na chwilkę i zaraz zniknęła. Nie wiem od czego to zależy. U mojego kolegi, też w Play na Samsungu SGH L760 wszystko działa bez problemu.

Ps. Jakie są jeszcze kanały informacyjne w Play oprócz 050 (stacja bazowa)??

Ustawienia -> Łączność -> Sieci komórkowe -> Sieci GSM/3G -> Tylko GSM -> Wybierz.

Powinno być OK.

to nie to, nic nie pomogło… czy ktoś ma podobne problemy??

Po prostu jeśli jestes w zasięgu Play, nie otrzymasz takiego info, z prostej przyczyny, żaden operator nie udostępnia na nodeB (zasięg UMTS 3G) informacji o obszarze :wink:

nie zgodzę się z tobą. mójkolega ma SAmsunga SGH 760 też w Play i on takie informacje otrzymuje, nawet wtedy gdy jest w zasięgu 3G.

Nie jest to możliwe z prostej przyczyny.

W polsce żaden, powtarzam żaden operator nie ma uruchomionej usługi Cell Info, bo o niej mowa na stacjach nadawczych nodeB .

Prawdopodobnie kolega znajduje się w obszarze działania sieci play po gsm 900, bądź na roamingu plusa GSM.

Na UMTSie jak powiedziałem, żaden operator nie umożliwa tej usługi.