Informacje o systemie operacyjnym

(D@widoS) #1

Witam.

Mam taką malutką prośbę do userów.

Czy przy pisaniu postu typu potrzebuje programu do nagrywania cd moglibyście pisać pod jaki system ten program ma być ??

Trochę to ułatwi sprawę i wyeliminuje niepotrzebne posty.

(system) #2

przewaznie to jest pod windows xp a jak pod inny to sie wtedy pisze ze na ten i ten potrzeba ale poco odrazu pisac posta o tym to ja juz nie wiem...

(Sawyer47) #3

Była kiedyś poruszana ta kwestia, była propozycja, aby w profilu istniały obowiązkowe pole do wypełnienia z systemem i innymi parametrami. Wiadomo, że przez domniemanie jest to Windows, bo najwięcej userów tego forum posiada system z tej rodziny, ale jednak czasem dochodzi do głupich nieporozumień. Warto zwrócić uwagę na ten problem.

(D@widoS) #4

ale nie zawsze.

Ja z windowsem praktycznie nie mam do czynienia i odruchowo podaje program pod linuxa(z przyzwyczajenia) a potem mają ludzie pretensje że ja nie podałem na windowsa :?

Ciężko jest napisać pod jaki system??

A co na to administracja Forum??Zauważyłem na niektórych Forach pokazuje się jakiego używa systemu dlaczego tutaj niema czegoś takiego ?? A może niech moderatorzy zaczną zawracać na to uwagę??

(fiesta) #5

A co jeżeli ktoś korzysta z kilku systemów ??

Informacji w zapytaniu nigdy nie za wiele, a im bardziej sprecyzowane zapytanie tym łatwiej o adekwatną odpowiedź.

8)

(Asterisk) #6

To w interesie pytającego jest podanie jak największej ilości

niezbędnych informacji.

Będzie to jednak OT, testujący cierpliwość Moderatora

(Marcinbittel) #7

Zawsze można napisać w podpisie jaki ma się system i problem z głowy :wink: Już wiele osób tak robi, szczególnie osoby z Vistą.

(D@widoS) #8

nie do końca.

(Marcinbittel) #9

Czemu

(D@widoS) #10

co z tego jeżeli w opisie ma system??A jeżeli program będzie potrzebny do innego komputera z innym systemem??

(xomo_pl) #11

to się w tedy pisze że na inny....

(lazikar) #12

A ja wiem.

Po to by na forum były konkrety a nie sterta Otów.

Bardzo dobrze ze user zwraca na to uwagę.

(Ryan) #13

Teraz mało kto pisze o jaki system chodzi - sądzisz, że z polem w profilu ktoś będzie pisał, że chodzi o wyjątek? Na jakiej podstawie uważasz, że większość pytających będzie miała wypełnione i aktualne to pole w profilu?

Całość sprowadza się do sensownego zadawania pytań, co w dzisiejszych czasach jest rzadką umiejętnością. Pole w profilu - to czy inne - tej przypadłości nie uleczy.

(Marcinbittel) #14

Chodzi o to, że ktoś powiedzmy ma Windowsa. No to w tym polu pisze, że ma Windowsa, a jak potrzebuje programu np. na Linuksa to podobny do tego wątek:

Cześć!

Potrzebuje programu [b]nazwa_programu[/b]. Jednak prosiłbym jakąś wersję [b]na Linuksa[/b] o ile to możliwe.

(Mokreoko) #15

Co to jest OT.?

(Rlk120) #16

Skrót od Off - Topic czyli coś nie na temat :slight_smile:

(Mokreoko) #17

Thx

(Marcinbittel) #18

Oty są to wiadomości nie na temat. Np. zrobiłem temat o serii gier NFS, a ktoś w tym temacie pisze o GTA. Albo to co ja teraz robię :slight_smile: (tylko nie chciałbym ostrzeżenia). Piszę coś nie na temat, bo temat jest o czymś innym.

(Kpc21) #19

To samo można załatwić odpowiednim modem.

(fiesta) #20

Mod Ci da tylko informacje z jakiego OS respondent w danej chwili pisze, a nie odnośnie jakiego OS informacji poszukuje respondent.

8)