Informacje o systemie operacyjnym

Witam.

Mam taką malutką prośbę do userów.

Czy przy pisaniu postu typu potrzebuje programu do nagrywania cd moglibyście pisać pod jaki system ten program ma być ??

Trochę to ułatwi sprawę i wyeliminuje niepotrzebne posty.

przewaznie to jest pod windows xp a jak pod inny to sie wtedy pisze ze na ten i ten potrzeba ale poco odrazu pisac posta o tym to ja juz nie wiem…

Była kiedyś poruszana ta kwestia, była propozycja, aby w profilu istniały obowiązkowe pole do wypełnienia z systemem i innymi parametrami. Wiadomo, że przez domniemanie jest to Windows, bo najwięcej userów tego forum posiada system z tej rodziny, ale jednak czasem dochodzi do głupich nieporozumień. Warto zwrócić uwagę na ten problem.

ale nie zawsze.

Ja z windowsem praktycznie nie mam do czynienia i odruchowo podaje program pod linuxa(z przyzwyczajenia) a potem mają ludzie pretensje że ja nie podałem na windowsa :?

Ciężko jest napisać pod jaki system??

A co na to administracja Forum??Zauważyłem na niektórych Forach pokazuje się jakiego używa systemu dlaczego tutaj niema czegoś takiego ?? A może niech moderatorzy zaczną zawracać na to uwagę??

A co jeżeli ktoś korzysta z kilku systemów ??

Informacji w zapytaniu nigdy nie za wiele, a im bardziej sprecyzowane zapytanie tym łatwiej o adekwatną odpowiedź.

To w interesie pytającego jest podanie jak największej ilości

niezbędnych informacji.

Będzie to jednak OT, testujący cierpliwość Moderatora

Zawsze można napisać w podpisie jaki ma się system i problem z głowy :wink: Już wiele osób tak robi, szczególnie osoby z Vistą.

nie do końca.

Czemu

co z tego jeżeli w opisie ma system??A jeżeli program będzie potrzebny do innego komputera z innym systemem??

to się w tedy pisze że na inny…

A ja wiem.

Po to by na forum były konkrety a nie sterta Otów.

Bardzo dobrze ze user zwraca na to uwagę.

Teraz mało kto pisze o jaki system chodzi - sądzisz, że z polem w profilu ktoś będzie pisał, że chodzi o wyjątek? Na jakiej podstawie uważasz, że większość pytających będzie miała wypełnione i aktualne to pole w profilu?

Całość sprowadza się do sensownego zadawania pytań, co w dzisiejszych czasach jest rzadką umiejętnością. Pole w profilu - to czy inne - tej przypadłości nie uleczy.

Chodzi o to, że ktoś powiedzmy ma Windowsa. No to w tym polu pisze, że ma Windowsa, a jak potrzebuje programu np. na Linuksa to podobny do tego wątek:

Cześć!

Potrzebuje programu [b]nazwa_programu[/b]. Jednak prosiłbym jakąś wersję [b]na Linuksa[/b] o ile to możliwe.

Co to jest OT.?

Skrót od Off - Topic czyli coś nie na temat :slight_smile:

Thx

Oty są to wiadomości nie na temat. Np. zrobiłem temat o serii gier NFS, a ktoś w tym temacie pisze o GTA. Albo to co ja teraz robię :slight_smile: (tylko nie chciałbym ostrzeżenia). Piszę coś nie na temat, bo temat jest o czymś innym.

To samo można załatwić odpowiednim modem.

Mod Ci da tylko informacje z jakiego OS respondent w danej chwili pisze, a nie odnośnie jakiego OS informacji poszukuje respondent.