Informacje o systemie

(konradpaluszek) #1

Witam. Mam taki problem. Jak klikam ikonę "Informacje o systemie" to mi się otwiera "Pomoc i obsługa techniczna" Jak to przywrócić?

(Bogdan_G) #2

“C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MSInfo\msinfo32.exe”

Zdaje się że nie przywrócisz. Możesz jedynie msinfo32.exe przypiąć do menu start albo wysłać na pulpit (utworzyć skrót).

(konradpaluszek) #3

Jak klikam msinfo32.exe to też mi się otwiera “Pomoc i obsługa techniczna”.

(Bogdan_G) #4

Musisz na ikonkę Informacje i systemie kliknąć PPM - wlaściwości - zakładka Skrót - i w okienku element docelowy wkleić ścieżkę do pliku “C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MSInfo\msinfo32.exe”

A w Rozpocznij w “C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MSInfo”

To są prawidłowe ścieżki. Cudzysłowie mają być wklejone dokładnie jak podałem.

A jak chcesz info o systemie to pobierz sobie ten program - będziesz mieć więcej informacji: http://www.dobreprogramy.pl/WinAudit-3.1-Dowiedz-sie-co-w-komputerze-piszczy.,Blog,74111.html

(konradpaluszek) #5

Dokładnie mam tak wpisane, “C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MSInfo” , otwiera się Pomoc i obsługa techniczna.

(Bogdan_G) #6

We właściwościach zakładka skrót - w pomoc i obsługa techniczna - na PPM nie ma właściwości. Może ktoś wie. Teraz szukam rozwiązania…

Trudno jest, bo wyświetla sto kluczy w rejestrze. Zacznijmy od pierwszego HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\MSInfo32.exe

Podaj, jakie są dla niego wartości.

(konradpaluszek) #7

W kluczu HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\MSInfo32.exe jest (Domyślna) i NoOpenWith.

(Bogdan_G) #8

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{273380E8-1438-4B2C-95B0-713284FBC302}\ProgID
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{273380E8-1438-4B2C-95B0-713284FBC302}\VersionIndependentProgID

A tu wartości tych kluczy?

Zdaje się że w Twoim XP coś narobiło wiele szkód. Najzwyklej to wina programów! Taki n-lite do orzynania windowsa z “niepotrzebnych” funkcji i składników, jak to napisał MS? - system inwalida! Użytkownik systemu zwykle nie poczuwa się do winy. A system leży i kwiczy, i nawet nie umie się sam podnieść, żeby oddać z nawiązką.

Najczęściej uszkadza się internet explorer. Potem usuwa pozostałości po messengerze, po jego odinstalowaniu “nie cierpiącym zwłoki”. Następnie kopie się w usługach. Przez niepoprawną instalację i zamknięciu procesu msiexec.exe - ma się gotowy uszkodzony system plików ntfs.

(konradpaluszek) #9

W tym kluczu jest tylko wartość domyślna.

(Bogdan_G) #10

Ale jaka domyślna? W tym drugim kluczu u mnie jest WhqlPro.WhqlObj

Nie odpowiada Ci winaudit?

(konradpaluszek) #11

W drugim jest domyślna Msinfo32.MSInfo.1 typ REG_SZ

(Bogdan_G) #12

Pytałem o klucz HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{A0F93E27-F05D-4153-A151-F3720369A4C7}\VersionIndependentProgID

(konradpaluszek) #13

Jest wartość domyślna REG_SZ WhqlPro.WhqlObj.1