Informacje o systemie

Witam. Mam taki problem. Jak klikam ikonę “Informacje o systemie” to mi się otwiera “Pomoc i obsługa techniczna” Jak to przywrócić?

“C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MSInfo\msinfo32.exe”

Zdaje się że nie przywrócisz. Możesz jedynie msinfo32.exe przypiąć do menu start albo wysłać na pulpit (utworzyć skrót).

Jak klikam msinfo32.exe to też mi się otwiera “Pomoc i obsługa techniczna”.

Musisz na ikonkę Informacje i systemie kliknąć PPM - wlaściwości - zakładka Skrót - i w okienku element docelowy wkleić ścieżkę do pliku “C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MSInfo\msinfo32.exe”

A w Rozpocznij w “C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MSInfo”

To są prawidłowe ścieżki. Cudzysłowie mają być wklejone dokładnie jak podałem.

 

A jak chcesz info o systemie to pobierz sobie ten program - będziesz mieć więcej informacji: http://www.dobreprogramy.pl/WinAudit-3.1-Dowiedz-sie-co-w-komputerze-piszczy.,Blog,74111.html

Dokładnie mam tak wpisane, “C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MSInfo” , otwiera się Pomoc i obsługa techniczna.

We właściwościach zakładka skrót - w pomoc i obsługa techniczna - na PPM nie ma właściwości. Może ktoś wie. Teraz szukam rozwiązania…

Trudno jest, bo wyświetla sto kluczy w rejestrze. Zacznijmy od pierwszego HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\MSInfo32.exe

Podaj, jakie są dla niego wartości.

W kluczu HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\MSInfo32.exe jest (Domyślna) i NoOpenWith.

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{273380E8-1438-4B2C-95B0-713284FBC302}\ProgID
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{273380E8-1438-4B2C-95B0-713284FBC302}\VersionIndependentProgID

A tu wartości tych kluczy?

 

Zdaje się że w Twoim XP coś narobiło wiele szkód. Najzwyklej to wina programów! Taki n-lite do orzynania windowsa z “niepotrzebnych” funkcji i składników, jak to napisał MS? - system inwalida! Użytkownik systemu zwykle nie poczuwa się do winy. A system leży i kwiczy, i nawet nie umie się sam podnieść, żeby oddać z nawiązką.

Najczęściej uszkadza się internet explorer. Potem usuwa pozostałości po messengerze, po jego odinstalowaniu “nie cierpiącym zwłoki”. Następnie kopie się w usługach. Przez niepoprawną instalację i zamknięciu procesu msiexec.exe - ma się gotowy uszkodzony system plików ntfs.

 

W tym kluczu jest tylko wartość domyślna.

Ale jaka domyślna? W tym drugim kluczu u mnie jest WhqlPro.WhqlObj

 

Nie odpowiada Ci winaudit?

W drugim jest domyślna Msinfo32.MSInfo.1 typ REG_SZ

Pytałem o klucz HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{A0F93E27-F05D-4153-A151-F3720369A4C7}\VersionIndependentProgID

Jest wartość domyślna REG_SZ WhqlPro.WhqlObj.1