Informacje o telefonie przez www


(Misieksc) #1

Witam chciałbym osiagnąć coś takiego jak odczytyanie informacji o telefonie z którego się odwiedzi stronę (np. Wersja systemu, imei, model) nie wiem czy jest ogólnie taka możliwość a jeśli tak to z poziomu jakiego języka można to osiągnąć?

Za wszystkie odpowiedź i wskazówki z góry dziękuje.


(GioWDS) #2

Z żadnego.


(system) #3

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_web_analytics_software


(pionner) #4

Możesz uzyskać wersję przeglądarki, czasem system i jego wersję, ewentualnie model. Wystarczy przeczytać useragenta. Pamiętaj, że użytkownik może sobie useragenta dowolnie zmieniać.


(system) #5

Przez wejście na stronę WWW można uzyskać tyle:

http://www.whatsmyip.org/more-info-about-you/


(Ilion) #6

Zmienna useragent wyświetla informacje tylko o przeglądarce i systemie, nie modelu.


(manieKMP) #7

Ja widzę więcej informacji w UA:

Mozilla/5.0 (Linux; Android 4.4.2; Lenovo A3500-FL Build/KOT49H) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/42.0.2311.111 Safari/537.36

Jest nazwa i wersja systemu, model urządzenia, nazwa i wersja przeglądarki… Nie wiem jak jest to przedstawiane na iOS, czy WP ale na temat andka wystarczająco dużo można się dowiedzieć.

PS. Nie ładnie jest chcieć zbierać info nt. imei… :wink:


(Ilion) #8

Useragent mojego tabletu nie wyświetla takowych informacji.


(manieKMP) #9

Najwyraźniej różnie z tym bywa, w moim przypadku nawet w UA telefonu jest podany model, co w pewnych momentach jest nawet “irytujące”, gdy wyskakuje automatycznie stronka z informacją, że “twoje urządzenie (tu model) jest zainfekowane” (czasem też takie reklamy lub popupy na stronach widuję). A jak doda się do takich momentów użytkownika, który nie wie o co chodzi… klik w button do przeprowadzenia pseudo-skanowania może się nie ciekawie skończyć, bo info dla zwyczajnego człowieka wygląda wiarygodnie. Być może dla tego jakaś część sprzętu ma model z UA wycięte.

Ogółem, z tego co się zorientowałem po krótkim rekonesansie, model urządzenia w UA rozgłaszają: LG, Lenovo, HTC, BlackBerry, Nexus (każdy z nich podaje model chyba na GC lub przeglądarce ze stricte webkitowym/chromowym UA -rozchodzi się o “buid tag”-, bo np. Fx ma agenta stosunkowo krótkiego, z którego co najwyżej można się dowiedzieć o typie sprzętu: tel., tablet).

Jak chcesz, możesz sobie przeglądnąć przykłady na poniższej stronie:

http://www.useragentstring.com/pages/Mobile%20Browserlist/


(system) #10

Bosze…

 

UA to tylko napisy a nie faktyczna detekcja urządzenia. Przy instalacji przeglądarka ustawia, co tam ma być.

Najczęściej wersja systemu, przy urządzeniach przenośnych czasem typ urządzenia i na koniec identyfikacja przeglądarki.

 

To nie jest z powodu, że ktoś kogoś śledzi, ale informacja dla twórców stron WWW. Na tej podstawie dostosowuje się strony, aby na każdej przeglądarce i urządzeniu strona WWW działała i mogła wyglądać w miarę tak samo.

To jest udostępniane świadomie a nie wynik szpiegowania :stuck_out_tongue:

 

W UA każdy może (o ile przeglądarka pozwala), ustawić sobie, co chce. Chcesz, aby Twój system był widziany, jako “Czarna Mamba”, to sobie tak robisz.

 

Jak ktoś chce pobawić się to może tu na DP oglądać UA ludzi, w zwykłych artykułach na stronie portalu wystarczy kursorem najechać na Nick w komentarzach i wyświetli się.

Chcecie się bawić? Tu opisane jak: http://netdiag.pl/artykuly/uas/


(Ilion) #11

 

Chyba każdy kto tu pisze o tym wie… Chodzi o to że zwykli użytkownicy internetu (do których kierowana jest większość stron, bo jest to największa grupa docelowa) zwykle nie zmieniają useragenta.


(manieKMP) #12

A czy ktoś w ogóle tu pisał o szpiegowaniu po UA, tym bardziej standardowym? :wink: Pewnie by się dało w jakimś tam sensie śledzić tak użytkownika, gdyby był on domyślnie unikatowy (dodany do niego jakiś identyfikator na końcu), ale służy on do innych rzeczy, np. statystyk.

@Ilion, jeśli chodzi o UA, może poniższe będzie przydatne:

http://mobiledetect.net