Informatycy

Tia… wiem coś o tym i to bardzo dobrze :roll: No aae nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło… zarobiło się troszkę na pisaniu programów na zaliczenie ehehehe I o dziwo pisałem ludziom z Akademii Ekonomicznej i uniwerka A. Mickiewicza, a sam studiowałem prywatnie :roll:

No dobra to moze niech jakis modek usunie wszystkie wypowiedzi i zostawi same “TAK” bo tak to powstaje OT straszny :stuck_out_tongue:

TI - technologia Informacyjna, moglem sie domyslec ze nie kazdy wie co to, bo to niezbyt spotykane…

Odpowiem więc: Oczywiście, że są!…ale nie wszyscy chcą się do tego przyznawać …jak i zresztą do wielu innych spraw, które dotyczą ich życia prywatnego.

Właśnie? Pytanie tylko dla pytania, czy też chodzi o coś więcej?

Jeżeli to pierwsze, to dla mnie na starcie post -> kosz

bo przecież można natworzyć kilkadziesiąt innych z pytaniem: czy jest na forum jakiś strażak, pielęgniarka, ksiądz, sprzątaczka, kasjerka, listonosz, lekarz, nauczyciel …który/a pracuje w zawodzie?

…ile ważysz, rasa, wiek, stan cywilny, spódnica czy spodnie, karany …? - może lepiej by było założyć osobny temat …albo lepiej dział na takie pytania ankieterskie :roll:

Jeżeli chodzi o coś więcej, to wypada zapytać wprost …a nie kombinować, bo wtedy post nadaje się do kosza.

Jeżeli chodzi o prostą odpowiedź TAK/NIE, to wtedy ankieta. -ale i tak takie pytania uważam za bezsensowne jeżeli nie maja niczego konkretnego na celu.

Odnośnie OTów - ćóż… jakie pytanie, taka odpowiedź :wink:

…już problem sprawiła kwestia interpretacji malutkiego słówka “Informatyk” - czy to koniecznie musi być soba z wykształceniem kierunkowym, czy też nie…

No a jak tu odpowiedzieć na pytanie, co do którego są takie niejasnośći ?

-bo czy mam dać tak, czy nie? :roll:

…a poza tym - to mi się kojarzy nieco z cenzurą :? Dlaczego mają zostać tylko odpowiedzi “Tak” ?

Niektórzy wolą oryginał: IT …nie musimy naśladować francuzów, którzy na wszystko wymyślają swoje własne skróty.

Z informatyką zawodowo nie będę się wiązać nigdy. Pozostanie ona w sferze mojego hobby/zinteresowań. Co do reszty to zgadzam się z Perełką _ Waterproof _ :slight_smile:

adpawl: Tak szczegol ale IT to nazwa angielska, a mi sie wydaje ze zyjemy w Polsce…

A ja sie ucze w C++ :lol:

Bzdura… IT to także polski skrót od I nformacyjna T echnologia, albo jak kto woli T echnologia I nformacyjna

Czy zatem uważasz, że powinniśmy wywalić z j.polskiego gro słów zaczerpniętych z innych języków? pół słownika by poleciało w kosmos jak nie lepiej.

A skróty?

Rozumiem, że należy wszystko przetłumaczyć i spolszczyć ??

…już nie będzie: LCD, FDD, HDD, DRM, CD, DVD, RGB, DPI, PPI, CGI, PHP, HTML, XML, RRS, …i całej masy innych.

Przetłumacz to sobie na polski i utwórz do tego polskie skróty, a potem się nad tym wszystkim zastanów - bo w końcu żyjemy w POLSCE, no nie? :smiley:

BTW

3D , czy 3W…oto jest pytanie :stuck_out_tongue:

EOT

Hej ja nic nie twierdze, poprostu mowie jak jest… ajt ?

A ja może zadam takie głupie pytanie,jak napisze progoram to jak,gdzie go sprzedać,zakładając że bedzie b.dobry :slight_smile:

przepraszam, ale jak ta dyskusja ma się do pytania ??

zaraz chyba pogonię towarzystwo :smiley:

wypromuj go na różnego rodzaju stronach. chyba słyszałeś o takiej stronie jak tej :diabel:

a co do dyskusji to nie wiem po co tak nachalnie piszecie posty jakbyście chcieli wpaść drugiej osoby do gardła :rotfl:

:brawo: :expressionless:

Najpierw napisz

Ja widzę taki tekst to - muszę se napisać

kompletnie nie rozumiem, o co biega w tej ocenie ?

No tak ale co to ma wspolnego z informatykiem ! przeciez to co teraz pokazales to tylko …

Dostarcza ona użytkownikowi narzędzi, za pomocą których może on pozyskiwać informacje, selekcjonować je, analizować, przetwarzać i przekazywać innym ludziom....

To nie za wiele jak na dziedzine zwiazaną z praca informatyka , bardziej użytkownika komputera :slight_smile: