Informatyka- Studia? czy ja wiem?

Wyciągam wnioski:

Jeżeli studiujesz coś co lubisz, lub czym się interesujesz. Nie mam nic przeciwko.

Ale jeżeli na siłę szukasz wyższej szkoły aby zdobyć papierek, to marnujesz 3-5 lat cennego życia. Zamiast tego skup się na tym co lubisz robić i na tym co sprawia Ci przyjemność. Mamy życie jedno i nie wyobrażam sobie abyśmy mieli tyrać w zawodzie w którym się nie odnajdujemy i w którym praca nie sprawia nam przyjemności, a każdy dzień zaczyna się tak samo: “K***a znowu do roboty” … :wink:

Niby tak, ale bez tego papierka to potem nie wiem jak mozna zdobyć jakąś w miarę pracę. Umiejętności umiejętnościami , ale niestety papierki to nadal ważny punkt w doborze pracy. Co by nie było, że się nie interesuje informatyką.

Byś chciał zdobywać pracę, wszyscy by chcieli… a swoja firma to już dla Ciebie czarna magia…

Bo uczelnie idą na kasę, szczególnie prywatne. /cenzura/ tam człowieka nauczą. Może na państwowych renomowanych coś jest, w najgorszym przypadku będziesz wiedział więcej w niektórych dziedzinach, będziesz wiedział gdzie szukać problemu itp.

Chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie bzdury potrafią robić ludzie którzy uczą się tego nawet pół roku. Zrobienie HTMla zgodnego ze standardami W3C to nie problem, ale zrobienie np. pro-SEO już tak.

Fakt faktem - bez tego nie ma co marzyć za bardzo o tworzeniu stron w ASP, PHP czy innym języku.

Z relacji kolegi wynika że jest i to i to i raczej tak 50/50 o ile nie ma więcej programowania (mowa o zaocznych).

O właśnie, to chciałem wyrazić w 1. akapicie odpowiedzi. PUT to marka, na prywatniej tego tak nie doznasz.

Do autora:

No rób jak uważasz. Ale jeśli czujesz się na siłach i masz kasę na studia (nie są tanie mimo że dzienne są teoretycznie bezpłatne) to idź. Nie ważne czy teraz założysz firmę czy nie, ale nie wiesz co przyniesie jutro, czy Ci się taki papierek nie przyda. Pamiętaj że młodemu mózgowi nauka łatwiej wchodzi, inna sprawa że z reguły ma się mniej obowiązków w młodym wieku, więc jeśli nie teraz to kiedy?

2 lata temu był próg około 850. Co tu dużo pisać, jest tam jedna z najlepszych informatyk w kraju. Ja wybrałem jednak PŚK w Kielcach, więcej luzu, a materiał taki jak wszędzie.