Informatyka w liceum

Witam,

swoje pytanie kieruje do tych którzy są na etapie liceum albo już je skończyli. Jaki program jest przerabiany na informatyce w liceum? Czy są jakieś podstawy programowania? Chcę mieć pewność że nauczę sie czegoś nowego a nie tylko jak rysować w paincie, pisac w wordzie itd.

Wybieram się na profil mat-fiz-inf i nie chciałbym się zawieść na tym przedmiocie.

witam

to zalezy jakie liceum i jaki poziom nauczania i jak sam informatyk podchodzi do tego

najlepiej pogadac z kims kto uczy sie w tym konkretnym liceum

np ja skonczylem tez mat-inf

poszlem na to zeby sie czegos nauczyc a tu okazuje sie ze

informatm zakochany w Apple a w sali 20 niebieskich jabłuszek :o i nic wiecej przez pierwsze lekcje to uczylismy sie jak tego obslugiwac

W pierwszej klasie mieliśmy Office’a, w drugiej: photoshop, flash (podstawy), modelowanie 3D w zbrushu, powrót do flasha z naciskiem na action script.

Witam.

Tak jak napisał kolega wyżej, zależy od szkoły.

Też byłem na profilu mat-inf, co prawda lata 1998-2002, ale

podobno w programie niewiele się zmieniło.

Gdzieś w połowie pierwszej klasy informatyk podzielił klasę

po mniej więcej równo na dwie grupy, bardziej zaawansowaną i mniej.

Samemu się decydowało, gdzie chce się być.

Grupa słabsza przerabiała dokładnie office’a, ale nie pisanie, tylko

np. import danych z bazy danych i obróbka statystyczna w Excelu, itd…

Grupa mocniejsza jak przysiadła do programowania, to męczyliśmy je 3,5

roku. Od DOS-a startując na Win2000 (WinAPI) kończąc.

Raz tylko zrobili nam 3 tygodnie przerwy na office’a, żeby nie zwariować od

C++ :slight_smile:

Jeśli zależy Ci na programowaniu, to musisz zrobić wywiad wśród uczniów

kilku szkół którzy mają u siebie taki profil. Każdy nauczyciel poodchodzi

do problemu nauczania inaczej, każdy co innego robi.

Prawda jest taka, że chociaż informatyka w liceum przewiduje naukę “programowania” (parę lat temu, miałem logo komeniusz :D), to wszystko zależy nie tylo od szkoły co od nauczyciela informatyki…

Ta szkoła do której mam zamiar pojść to jest bardziej ekonomiczna niż informatyczna ale wyboru wielkiego nie mam: 2 LO, 1 technikum (marna reputacja), hufiec pracy i jakaś jeszcze.

btw. Generalnie nastawiłem się że będzie trzeba rozwijać się w tej dziedzinie samodzielnie we własnym zakresie.

Ja mam World > exel > html > sieci komputerowe > hardware > algorytmy > programowanie