Ingerencja w kod gry- piractwo?

Tak się zastanawiam: Czy jeżeli kupuję grę oryginalną i mam pliki które mogę edytować to jezeli edytuję jakiś plik i udostępniam innym, to czy jest to piractwo?

np. amatorskie spolszczenie itp

Niby tak, ale producenci gier często przymykają oko, jeśli nie masz z tego pieniędzy ani nie ingerujesz poważnie w kod gry.

To zalezy w co ingerujesz, jesli w zabezpieczenie gierki to kicha, ale jesli robisz nakladke spolszczajaca, to cos z tego moze wyjsc.

heh…

pytam bo nie wiem czy takie spolszczenie obliviona przez podmianę plików będzie legalne…

Jesli sam je napiszesz to spoko, bo jak widzisz jesli zmieniasz kody zrodlowe to gorzej.

żebym umiał to szybko i profesjonalnie spolszczyć to bym tego nie robil tylko gral wersje english, ale na razie gra nie ma klimatu i to byc moze przez to ze mówi do mnie w obcym jezyku :stuck_out_tongue:

Tak jak powiedział dArk - niby to jest zabronione, ale producenci przymykają oko na wiele takich ingerencji. Bez tego nie byłoby przecież amatorskich modów i dodatków do gier. Dopóki nie czerpiesz z tego żadnych korzyści jest ok.

w grach OpenSource’owych można chyba bez ograniczeń grzebać w kodzie :slight_smile:

w innych raczej nie można… ale spolszczenie to “czytaj wyżej” -> przymykają oko, choć nie polecają.

Kiedyś czytałem o spolszczaniu gier w jednym z Enterów, jeżeli dobrze pamiętam jest to niestety nielegalne :?