Ingerencja w kod gry- piractwo?

(RyleC) #1

Tak się zastanawiam: Czy jeżeli kupuję grę oryginalną i mam pliki które mogę edytować to jezeli edytuję jakiś plik i udostępniam innym, to czy jest to piractwo?

np. amatorskie spolszczenie itp

(D Ark) #2

Niby tak, ale producenci gier często przymykają oko, jeśli nie masz z tego pieniędzy ani nie ingerujesz poważnie w kod gry.

(Detonator II) #3

To zalezy w co ingerujesz, jesli w zabezpieczenie gierki to kicha, ale jesli robisz nakladke spolszczajaca, to cos z tego moze wyjsc.

(RyleC) #4

heh...

pytam bo nie wiem czy takie spolszczenie obliviona przez podmianę plików będzie legalne...

(Detonator II) #5

Jesli sam je napiszesz to spoko, bo jak widzisz jesli zmieniasz kody zrodlowe to gorzej.

(RyleC) #6

żebym umiał to szybko i profesjonalnie spolszczyć to bym tego nie robil tylko gral wersje english, ale na razie gra nie ma klimatu i to byc moze przez to ze mówi do mnie w obcym jezyku :stuck_out_tongue:

(system) #7

Tak jak powiedział dArk - niby to jest zabronione, ale producenci przymykają oko na wiele takich ingerencji. Bez tego nie byłoby przecież amatorskich modów i dodatków do gier. Dopóki nie czerpiesz z tego żadnych korzyści jest ok.

(system) #8

w grach OpenSource'owych można chyba bez ograniczeń grzebać w kodzie :slight_smile:

(Dod) #9

w innych raczej nie można... ale spolszczenie to "czytaj wyżej" -> przymykają oko, choć nie polecają.

(Kuba 000) #10

Kiedyś czytałem o spolszczaniu gier w jednym z Enterów, jeżeli dobrze pamiętam jest to niestety nielegalne :?