Inna sieć

Witam

Dostałem 10 komputerów z XP na bibliotekę. Jest przygotowana sieć (pod tynkiem) na 10 stanowisk. Nie mam oprogramowania typu serwer (i chyba nie będzie).

Pytania

  1. Jak połączyć je w sieć, bez huba lub switcha? tak, żeby wszystkie się widziały. Czy to w ogóle jest możliwe?

  2. Jak skonfigurować internet, bez huba i switcha na modemie speed tuoch z jednym wyjściem. Czy to w ogóle jest możliwe?.

A gdy gmina mi kupi switcha na 15 wyjść, to jak zrobić to co napisałem w pyt.1 i pyt. 2, bez sbs2k, czy win 2003 serwer?

Niestety, aby była sieć musisz mieć Switch/Hub

Niestety, aby był internet musisz mieć Modem połączony z Routerem, który jest podłączony do switch’a

  • Skonfigurowanie

o tak jak na opisie http://banita.pl/~pysiu/neo/neo.html

Po pierwsze nie napisałeś w jaki sposób łączysz sie z internetem.

Po drugie dwa pierwsze kroki są niemożliwe do wykonania bez zakupu huba czy switcha.

Po trzecie napisz czy komputery są wyposażone w karty sieciowe.

Możesz też pomyśleć o inwestycji w sieć bezprzewodową :roll:

-koszt karty/adaptera usb WiFi 802.11 g albo 802.11b/g -to jakieś 75-130 zł/szt

A jeżeli korzystasz z Neostrady, to możesz sobie dodatkowo wziąść Liveboxa - dzierżawa 10 zł/mc. :wink:

Będę łączył się z internetem za pomocą Neostrady 1024. Mam już ten modem speed touch z jednym wejśćiem i wyjściem RJ 45. Komputery posiadają zintegrowane karty sieciowe oraz dodatkowe (chyba Realtek 10/100) karty na slotach PCI. Fakt instalacja podtynkowa jest też wyprowadzona pod hub/switch (cała wiązka kabli zwisa w rogu u góry nad oknem).

Z tego co czytam, to rozumiem, że bez huba lub switcha 10-cio stanowiskowa sieć jest niemożliwa. Pewnie będzie to switch - wiadomo czemu.

  1. Czy już wtedy po konfiguracji będę miał sieć intranet, czy musi być oprogramowanie serwerwe?.

  2. Czy będzie już wtedy możliwy dostęp do internetu bez softu serwerowego?.

Pozdrawiam.