Inne głosy w tle podczas oglądania filmu

Mam dość dziwny, ale poważny problem. Otóż od niedawna zauważyłem że podczas oglądania filmów danymi odtwarzaczami (WMP i SubEdit) Słychać w tle jakieś dziwne nagranie (coś jakby rozmowę). Kiedy uruchamiam filmy odtwarzaczem Dzioobas Player coś takiego nie występuje. Od razu zaznaczam że wcześniej oglądałem te filmy wiele razy i czegoś takiego nie było. Nie jest to też jakiś dźwięk w tle, bo jeśli zatrzymam film, ten głos też się zatrzymuje.

Powiecie co to jest ? blink.gif Wirus ?

Po pierwsze - moim zdaniem te głosy pochodzą ze ścieżki dźwiękowej filmu. Prawdopodobnie ktoś, kto “ripował” ten film z np. DVD zrobił to niezbyt umiejętnie i w ramach bonusu do docelowej ścieżki dźwiękowej dodał się na przykład głos lektora czytającego w jakimś innym języku.

Po drugie - czy w/ zjawisko to błąd czy wręcz przeciwnie zaleta Dziobas Playera? Z wymienionych przez Ciebie programów tylko ten nie korzysta z systemowych kodeków, a dekoduje video przy pomocy własnych. Zrób jeszcze jeden test przy pomocy np. GoomPlayera albo VLC - jeżeli “głosów” nie będzie - to “wina” jest po stronie kodeków.

a może twoje głośniki odbierają jakiś sygnał z CB radia :stuck_out_tongue:

malyxxl

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Czy ja wiem… Podkreślam, że te filmy jeszcze tydzień temu działały bezbłędnie na każdym odtwarzaczu. Dopiero od 2 dni są te głosy.

Na VLC film też działa bezbłędnie (czyli bez głosów).

Coraz bardziej skłaniam się ku twierdzeniu, że to coś z systemowymi kodekami. Nie przestawiałeś ostatnio jakichś opcji dekodowania dźwięku?

Bawiłem się nimi dużo, przestawiałem, zaznaczałem itp ale to dopiero w tedy kiedy pojawił się ten problem.

Moje kodeki to K-Lite Full 3.5.0