Inny start systemu

(Pils2) #1

Po zmianie płyty głównej i wgraniu steowników ,systemu wszystko jest OK -

tylko jest jeden problem przy starcie systemu nie mam ekranu ładowania z biosu ani logowania tylko odrazu przechodzi komp do pulpitu.

Prosze o porade jak to pozmieniać żeby było normalnie jak dawniej.

(Lukas1705) #2

wejdz do biosu (delete lub F2) i wylacz szybki start (nie musiales tego pisac powiekszonym tekstem)

(Pils2) #3

ale napisz mi gdzie jest ten szybki start w biosie ja nie znam angielskiego

(nnick) #4

Jeżeli faktycznie osiągnąłbyś coś takiego przy wykorzystaniu G5 (wyłączenia programowego komputera) to leciałbym na Twoim miejscu od razu do urzędu patentowego a potem zbijał dużą kasę na licencjach na wykorzystanie tej technologii.

Żarty na bok - Ty nie wyłączasz komputera a go usypiasz, ot cały problem.

(Pils2) #5

jak nie wylączam [-X Co ty bredzisz !Jeszcze na tyle rozróżniam kiedy jest wyłączony akiedy nie.

Pisz porady a nie swoje wywody filozoficzne :o

(Spandau) #6

http://zwww.bios.pl/index.php?04162.4d5 ... 1.21/0.0.0 Ty ustawiasz opcje na Disabled

(pawcio1212) #7

ale chodzi o to że czarny ekran czy o to że od razu pulpit pojawia się

jeśli pulpit to znaczy że nie wyłączasz ja tam myślę że to przez zmianę płyty głównej ma inny interfejs ACPI

najłatwiej to sprawdzić uruchamiając komputer i w czasie pracy ale wszystko musi być powyłączane i dysk nie może pracować odłączyć zasilanie(kabel z gniazdka) poczekać 5 minut i go włączyć jeśli zacznie się normalnie włączać to wina leży po zmianie płyty inne komendy do zamykania,hibernacji ,wstrzymania systemu(podczas wstrzymania systemu zasilacz może wyłączyć zasilanie wiatraków i nie będzie widać co najwyżej dioda z obudowy może inaczej świecić ale nie musi bo jest problem z ACPI)

jedynym wyjściem z tej sytuacji będzie format

systemy nie lubią zmian w sprzęcie jeśli to karta graficzna albo ram to jakoś przeboleje system ale gorzej jest jak zmieniamy procesor albo płytę główną

(Pils2) #8

odrazu pojawia sie pulpit

Najpierw byla zmiana calego kompa, pozniej postawiony system na dysku

-- Dodane 09.10.2011 (N) 10:57 --

Nie ma fachowców do odpowiedzi :expressionless: :expressionless:

-- Dodane 11.10.2011 (Wt) 14:37 --

Na innym forum znalezli odpowiedz!!!

Napisano 09 10 2011 - 18:46

Obstawiam, ze masz plyte glowna MSI Wejdz do biosu i odszukaj pozycje Full Screen Logo, prawdopodobnie bedzie w opcjach zmiany bootowania. Przestaw na Disabled i powinno byc po staremu. =D =D =D

i to była własnie ta przyczyna płyta MSI :smiley: :smiley:

(pawcio1212) #9

a co do tego ma żółta kartka(dla informacji to nie jest żółta kartka tylko ostrzeżenie) i jego nie można dostać za odpowiadanie na forum)

straszyć to umiesz ale na innych forach to ciężko było sprawdzić

w ogóle to myśleliśmy że sprawdziłeś na innych forach bo zadajesz pytanie(najpierw się sprawdza w google (trzeba umieć zadawać pytania do google)a później się zadaje pytanie)

Co do twojej odpowiedz to ty tylko włączyłeś ekran post ale system i tak powinien się ładować(przed włączeniem ekranu to po naciśnięciu przycisku ON pojawiał się ekran z logo producenta lub z czymś innym)

dla informacji to system od nowa stawia się przy zmianie płyty (chyba że tylko wymiana na tą samą bo poprzednia np się spaliła albo inaczej uszkodziła)

co do twojego "postawienia na dysku" to można to zrobić poprzez instalacje systemu ,skopiowanie od innego komputera, przywrócenie z starej kopii systemu ,użyciu innego komputera i skopiowaniu z partycji na partycje.

to tyle w temacie jeśli ty nie podasz wszystkich informacji to my będziemy pytać ciebie coś o co mogłeś napisać w 1 poście i to było oczywiste że masz napisać

pisze to dlatego że mnie zastraszasz i myślisz że jesteś pępkiem świata i że 1 raz powiesz to tak ma być zasmucę cię niestety tak nie ma

PS ja tu udowadniam swoją racje czyli pokazuje że nie tylko błąd jest po mojej stronie