Input DVI- co to oznacza?

(system) #1

Podczas włączania się kompa wyświetla się napis Input dvi, co on oznacza? Co ma mam podłączyć?

A karta graficzna to GeForce 7900 a monitor 19´´ Benq FP91GP

(JNJN) #2

A monitor z kartą grafiki jak połączony przez kabel analogowy,czy cyfrowy DVI-DVI.

Poczytaj instrukcję do monitora,może monitor informuje że nic nie ma podłączonego do wejścia cyfrowego DVI.

(system) #3

chyba zwykły, ale to nic nie szkodzi?

Jakaś różnica by była, jak bym podłączył go innym kablem?

Napisz JNJN jak co zrobić i jak. :oops:

(Grzesiek82) #4

wejdx do ustawien monitora i ustaw wejście na d-sub bo masz pewnie na dvi ustawione i dlatego pewnie taki komunikat, mówię o tych przyciskach co masz na monitorze (chyba enter tam i jak pojawi sie menu osd to tam chyba zakładka sygnał)

(system) #5

Chyba zwykły, ale to nic nie szkodzi?

Jakaś różnica by była, jak bym podłączył go innym kablem?

Napisz JNJN jak co zrobić i jak. :oops:

Włączam komputera i to właśnie okienko wyskakuje, TV nie jest podłączone

do komputer, ale obraz jest za bardzo nie wiem o co tu chodzi.

W monitorze jest chyba 3 wejścia jedno to zasilanie drugie od obrazu i trzecie właśnie nie podłączone ale nie wiem do czego jest. W karcie grafiki też są 3, jedno jakieś takie podobne wejście jak od kabla do tv lub od klawiatury a inne to takie jakieś dziwne to do jednego jest podłączony kabel od obrazu.

A odpowiada to za coś? Czy nie jest potrzebne?

(enjoypoznan) #6

Lepiej jak byś podłączył przez cyfrowy DVI-teoretycznie powinna byc lepsza jakośc obrazu.

(system) #7

Lepsza? I taj jest ładny obraz.

(enjoypoznan) #8

Tak-bo DVI to wyjście cyfrowe-więc powinna byc lepsza jakośc obrazu ale nie koniecznie musisz ją zauważyc.

(system) #9

czyli mogę zostawić tak jak jest

(enjoypoznan) #10

Jasne że możesz.

A rozwiązałeś już problem??

(system) #11

Rozwiązać nie rozwiązałem bo to nie mój komputer, tylko wczoraj podłączałem znajomej zresztą gdzieś jest mój temat z prośbą o złożenie kompa i zakupiony został, ale nie wiedziałem co to oznacza bo się ciągle włączało to okno przy włączaniu i nie wiedziałem co zrobić. Ale niech tak zostanie skoro to tylko odpowiada w pewnym stopniu za polepszenie obrazu a i tak nie zauważalne to dam spokój.

(JNJN) #12

Poczytaj tu - jest wszystko.

http://mva.pl/?kategoria=51&id_kategorii=2&top=51

(system) #13

JNJN na tej stronie nic niema co podałeś tylko takie coś:

(JNJN) #14

E tam,poczytaj Vademecum LCD i na Forum jak jesteś ciekawy.

(system) #15

Ok, poczytam, dzięki za pomoc wszystkim.

Czyli na razie zostawię tak jak jest :slight_smile: