Input Signal Out Of Range podczas załadowania systemu

Witam, po włączeniu komputera ładuje mi sie system XP potem wyświetla się komunikat na monitorze Input Signal Out Of Range i z tego co widze po diodzie dysku system ładuje sie dalej, ale mi wyświetla sie tylko ten komunikat i czarny ekran. Zmieniłem karte graficzną na inna działającą na innym kompie i nie pomogło monitor na innym komputerze pracuje też normalnie. Co zrobić?

A czy działa tryb awaryjny?

Też nie działa. Wchodzi tryb awaryjny i jak ma się pojawić pulpit to monitor gaśnie. Dziwne to. Czyżby ten monitor nie obsługiwał tego kompa?

Też nie działa. Wchodzi tryb awaryjny i jak ma się pojawić pulpit to monitor gaśnie. Dziwne to. Czyżby ten monitor nie obsługiwał tego kompa?

Tak w ogóle co to za grafika i co to za monitor? Prawie każdy monitor posiada EDID, po tym karta graficzna “wie” np. jakie częstotliwości i rozdzielczości monitor obsługuje. Jeśli monitor nie jest egzotyczny teoretycznie nie powinno być problemu.

 

Pod system podłącz inny monitor i poustawiaj odświeżanie, pewnie wychodzi poza zakres. W Windows XP była taka opcja “ukryj nieobsługiwane częstotliwości” - w późniejszych Windowsach nie wiem czy takie coś było. Gdy ta opcha była wyłączona to mogły się pojawić takie cyrki.

To jeszcze tak:

 

  • w menu monitora przywrócisz ustawienia fabryczne

  • w trybie awaryjnym uruchomisz ostatnią dobrą konfigurację

 

jak dalej problem

 

  • tryb awaryjny i uruchomisz w trybie VGA i odinstalujesz sterownik grafiki i restart kompa i zobacz,czy się poprawnie uruchomi, jak tak czyszczenie systemu Ccleanerem i instalacja steru do karty.

To nic nie pomogło. Pomógł format który i tak był juz zaplanoway. Po formacie wszystko działa już dobrze. Być może był jakis konflikt sterowników albo coś sie wysypało.

No to OK.