Inscape- jak rozciąnąć czcionkę w pionie?

Hej w jaki sposób można zwiększyć rozmiar czcionki, ale tylko w pionie??

Wybierasz narzędzie Wskaźnik (czarna strzałka po lewej stronie) i klikasz na wybrany tekst. Wokół tekstu powinny pojawić się strzałki, które pozwolą na dowolne rozciąganie tekstu.

A wiesz jak to zrobić w Wordzie?

Zaznaczasz tekst, klikasz PPM i wybierasz Czcionka. Następnie przechodzisz do zakładki Zaawansowane.

Zmniejszasz skalę, np. do 50% i odstępy na zagęszczone. Skalę i odstępy zmniejszasz wedle własnego uznania.

Nie niestety nie o to mi chodzi. To jest jakieś dziwne powiększenie. I to nie powiększa się w pionie. Jak daje zagęszczanie to i tak to wygląda śmiesznie.

Jest jeszcze jeden sposób. Wstawiasz WordArt i wklejasz wybrany tekst. Formatujesz WordArta - wybierasz Efekty tekstowe -> Przekształcenie -> Wyginanie. Teraz możesz rozciągać pole tekstowe a wraz z nim rozciąga się napis.

Sam znalazłem sposób 100 razy prostszy. Zwyczajnie klikamy na obszar z tekstem, dajemy zaznacz i teraz możemy się nim bawić jak zwykłym obrazem w górę w dół, w bok i na ukos :slight_smile: pozdrawiam

Jeśli mówisz o Wordzie, to niemożliwe. Jeśli chodzi Ci o Inkscape to to najprostsze rozwiązanie o którym piszesz zaproponowałem Tobie w drugim poście tego wątku.