Instacja Windows XP, przy oryginalnym Windows 7

Witajcie!

Potrzebuję doinstalować drugi system w laptopie lenovo g570. Oryginalnie jest przeinstalowany Windows 7 i jest dostępna druga partycja. Potrzebuję doinstalować Windows XP, na którego licencje mam dostać w szkole, ponieważ mi potrzebny do obsługi starszego oprogramowania, które nie działa niestety na WIN7. Jak to najlepiej zrobić? mam dostępne 2 partycje, pierwsza jest z windowsem 7, a druga o pojemności 700GB, którą kiedyś chciałem podzielić, jednak mi się nie udało. Jak to zrobić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Tu znajdziesz info o dzieleniu partycji zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Co do instalowania systemu: windows-jak-doinstalowac-windows-t483339.html#p3046076

Szczegółowy poradnik jak korzystać z narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html

Pozdrawiam.

Jeśli zależy Ci tylko na uruchamianiu oprogramowania niekompatybilnego z Windows 7, to proponowałbym zainteresować się “alternatywnym” Windows XP Mode dla tych, którzy nie posiadają Windows 7 Professional/Ultimate: http://www.howtogeek.com/howto/11060/cr … and-vista/

Witajcie!

A czy jest możliwość dodania dodatkowych partycji poprzez zarządzanie dyskami w WIN7? Czy to nie uszkodzi partycji recovery? Chcę odjąć z puli 680GB, które mam na dysku C.

Pozdrawiam!

Pokaż wynik polecenia konsoli-> # fdisk -l

Gdzie mam wpisać to polecenie, w CMD? tam niestety nie działa. Mógłbym prosić o instrukcje?

Pozdrawiam!

… w wierszu poleceń wpisz fdisc (Windows) , w Live CD LInuks w konsoli # fdisk -l