Instal. Win 7 na starym laptopie- ominięcie ograniczenia RAM

Witam,

Dziś na strychu znalazłem starego laptopa. Teraz posiada zaśmiecony Windows XP. Chciałem na nim zainstalować Windows 7. Niestety ma on tylko 120MB RAM. Gdy uruchamiam instalację pisze, że za mało RAMU mam. Da się to jakoś ominąć? Czytałem, że można tylko trzeba jakiś plik instalacyjny zedytować. Chcę to tylko do testów, żeby nie było, że takiego chcę używać.

Wiem, że będzie działało to powoli, jeżeli się uda.

Chcę aby się obeszło bez dokupywania RAMU, więc proszę o nie proponowanie tego.

120mb ramu Chłop[ie toż to będzie się włączać ze 30 minut.

Ominąć się da czytałem o tym ale to było do visty a nie do 7 poza tym jaki sens jest zapewne dysk wolny procek tez wiec zanim taki włączysz system zdarzysz zaparzyć kawę wypić zrobić herbatę i może się juz włączy :smiley:

E tam mogę czekać i z pół dnia :slight_smile: A mógłbyś lub mogłabyś mi podać jak ten limit ominąć w Viście? Jeżeli nikt nie będzie wiedział jak ominąć to w Windows 7 to spróbuje w Viście :smiley:

http://www.techcular.com/install-window … ram-limit/

Łukash, dzięki, później poczytam i pokombinuje :smiley:

Jeśli posiada HDD 3 GB to ultimate nie ruszy.

Raczej nic nie ruszy :smiley: ,a jak nawet to instalacja bedzię trwała pewnie z 4 dni ,coś na bank się wykrzaczy ,albo zajedzie sprzęt na amen :smiley:

pawelek5 jak jakimś cudem się uda ,to wrzuć filmik ,pokaż jak na tym śmiga Win7.

Mam 30GB na laptopie jak by co.

Słuchajcie, mam problem jak zmieniam ten ciąg cyfr (ctrl+v- wklejanie) w tym pliku program się zawiesza :confused:

Co robić?

Spróbuj w HxD albo wstaw gdzieś plik ,może u mnie pójdzie.

http://www.voila.pl/288/mc8i9/index.php?get=1&f=1 <- TU TEN PLIK

Chyba to będzię tak ,ale sprawdź jeszcze u siebie.

http://speedy.sh/UEVkd/winsetup.zip

Wszystko dobrze przebiegło…do czasu…

Po przekopiowaniu plików uruchomił się ponownie laptop i wyświetlił komunikat o błędzie: 0xe0000100.

Co robić?

Odłącz posostałe dyski/usb itp.Zostaw tylko ten na którym ma się zainstalować.

No teraz doszło jeszcze dalej, ale kolejny przystanek mam.

Byłem przy kroku, że instalator aktualizuje rejestr, później restart i blue screen: Bad_config_system_info (czy coś w tym stylu).

Po restarcie napisało mi, że instalacja się nie powiodła, coś przywraca i żeby komputera nie wyłączać.

Co teraz?

To jest chyba ściana nie do przejścia .Uszkodzona galąż rejestru ,krytyczne klucze rejestru ,co może być powodem uszkodzonego moduł pamięci RAM…albo po prostu za małą ilością …coś w tym stylu.

Poczekaj…

RAM chyba nie jest uszkodzony, choć to stary laptop. Sprawdzałem diagnostyką RAMU z Windowsa 7 i nic nie wykryło, chyba, że to tak pod koniec przy 100%, że nie zdążę odczytać. A jakbym jeszcze raz zainstalował Windows 7, dało by to coś?

Nie wiem ,spróbuj.

Ok, instaluje po raz trzeci…zobaczymy co się wydarzy.

A tak sobie pomyślałem, że jak nie wyjdzie to może wyszło by uaktualnienie?

Albo instalacja Visty?

Dodane 17.04.2012 (Wt) 11:17

Znowu się coś posypało :frowning: Będę jeszcze próbował, może coś źle zrobiłem.

Dodane 17.04.2012 (Wt) 15:04

Znowu spróbowałem zainstalować i znowu ten błąd. A nie mam podpiętej żadnej innej rzeczy niż dysk, na którym chce zainstalować windowsa.

Dodane 17.04.2012 (Wt) 15:10

Chyba dam sobie spokój, Vista pewnie też nie pójdzie. Trudno, obejdzie się. Dzięki wszystkim za pomoc, a w szczególności Łukashowi.

Tak -odpuść sobie ,nic z tego chyba nie będzię ,RAM za mało chyba …