Instal

wlasnie mialem wgrac win me i wlozylem dyskietke startowa setup.exe i pisze ze jesli mam ntsf system plikow prosi o wgranie DOSA :?

<

Win ME nie odczytuje partycji w formacie plików NFTS, musisz przekonwertować najlepiej z Partition Magic do FAT32.

"instalator nie moze utworzyc plikow na dysku startowym systemy win me

Jeśli masz system plikow hpfs lub win NT musisz utworzyc partyje rozruchowa"

:frowning:

Ale to ze dalem na fat32 dysk c dalo ze wodule zaczela sie instalka win me i teraz wyskoczyl ten komunikat

Złączono Posta : 27.03.2006 (Pon) 15:28

DOKŁADNY KOMUNIKAT

"Komunikat SU0013

Aby przeprowadzić instalację systemu Windows 98, dysk startowy

musi być partycją rozruchową MS-DOS. Jeśli dysk startowy jest

dyskiem z partycją HPFS lub NTFS, przed uruchomieniem Instalatora

należy utworzyć partycję rozruchową MS-DOS. Więcej informacji

na temat tworzenia partycji rozruchowej MS-DOS można znaleźć

w dokumentacji komputera"

jak masz dyskietke startową to odpal z niej fdisk.exe

nie poinstruuje Cie kroczek po kroczku bo ja to dosc dawno robilem :stuck_out_tongue:

usuwasz partycje C:

tworzysz w jej miejsce partycje podstawową

potem trzeba ja ustawić jako aktywną (chyba sie sama ustawia… ale nie jestem sure :stuck_out_tongue: )

wychodzisz z fdiska

format c:

i po formacie bierzesz sie za instalacje…

P.S. jesli partycja C: jest sformatowana jako NTFS to fdisk jej nie zobaczy!! musi byc to fat32

zobaczy ale jesli na dysku extendet sa utworzone dyski logiczne w ntfs to wtedy fdisk ich nie zobaczy :stuck_out_tongue:

najlepiej wez Cd z Xpkiem i z pod menagera partycji usun wszystkie partycje i w nim mozesz utworzyc tylko formatuyj w fat32 ale najlepiej tylko usun a partycje od nowa zrób fdiskiem

Złączono Posta : 27.03.2006 (Pon) 18:22

trzeba własnie ustawic jedna jako aktywna.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=9576 bardzo ładny opis działania fdiska.

trzeba zaznaczyc ze po tym dane z tych partycji pójdą w kosmos…

jesli masz plytke instalacyjna XP to na niej gdzies powinno byc konwertowanie NTFS=>FAT32 - sorki - nie mam XP = nie wiem = przepraszam :oops: (patrz niżej)

Narzędzie do konwersji w XP działa tylko jednokierunkowo tzn. konwertuje FAT32 na NTFS

Prawda no ale jesli chce bez straty danych to musi użyc wkońcu PM8 bo ani instalator Xpka ani fdisk sobie z tym ni poradzi :stuck_out_tongue:

Dlatego napisałem zeby użył PM 8 którego posiada.

Przecież masz zainstalowanego jakiegoś windowsa, więc zrób to z pod niego.

Pozatym PM 8 ma dyskietek startową, w której mozna dokonać wszytskich opracji.

woras ale czy masz pełna wersje PM8 ? Bo wersja demo nic nie zrobisz