Instalacacja na C :(

Nie weim czemu tak jest zawsze jak cos z plytki instaluje to instaluje sie to na dysku C :frowning: nie mam mozliwosci zmiany dysku podczas instalacji, gdy klikam na ikonke instalacyjna to sie instaluje i zaczyna samo rozpakowywac na dysk C :frowning: Mozna jakos to zmienic?

A co na przyk艂ad instalujesz? Jakie to pliku? O jakim rozszerzeniu? Wklej mo偶e screena.

to sa normalne gry z plytek z gazet, wiekszosc to chyba exe, wczesniej z innych plyt moglem sobie ustalic gdzie chce zainstalowac cos a teraz tak nie ma :frowning:

To wina gier,poprostu wydawcy nie chcia艂o si臋 do艂odzy膰 paru groszy i zrobi膰 porz膮dn膮 p艂yt臋

mam na my艣li porz膮dny instalator

a nie da rady z tym nic zrobic?

Czasem jest wyb贸r instalacji standardowej lub np. zaawansowanej.

W opcji standardowej program/gra instaluje si臋 na C , a przy instalacji ekspresowej mo偶esz dokona膰 wyboru.

Sprawdzaj zawsze dok艂adnie, bo w wi臋kszo艣ci program贸w i gier jest taka mo偶liwo艣膰.

a gdzie to sie sprawdza

:o na p艂ytach z gazet ,rzadko spotykane

A mnie, powiem szczerze, zastanowi艂o to :

I teraz mam pytanie : czy chodzi o sam膮 instalacj臋 , czy te偶 o proces rozpakowywania plik贸w przed instalacj膮??

Bo sporo gier i program贸w ma tak, 偶e najpierw wypakowywuje pliki na dysk C , a dopiero potem nast臋puje w艂a艣ciwy proces instalacji, w czasie kt贸rego mo偶na sobie wybra膰 dysk do niej.

W艂a艣nie pliki rozpakowuj膮 si臋 do katalogu C:\Windows\Temp a potem nast臋puje w艂a艣ciwa instalacja i tu si臋 wybiera dysk i katalog,pliki z Temp mo偶na po instalacji usun膮c,tak przebiega instalacja,gdy 艣ci膮gniesz demo jakiej艣 gry,najcz臋艣ciej 艣ci膮gasz plik zip,kt贸ry przed w艂a艣ciw膮 instalacj膮 trzeba rozpakowac