Instalacia i restart systemu

Witam uruchomiłem instalacje windows 8 na windows xp sp 3 . Instalacja doszła do 100 % i pisało, że system zostanie uruchomiony ponownie , jednak tak sie nie stało i wyskoczył komunikat “Instalacja Systemu Windows nie powiodła się” . Postanowiłem sam zrestartowac komputer i wyskoczyło logo windows 8 na chwilę , a potem napisy na czarnym tle coś takiego “Your Pc needs restart …”

Nie wiem czy mogę linki podawać bo jestem na telefonie, a szybko potrzebuję pomocy :

http://www.tech-recipes.com/rx/26800/wi … start-fix/

Jest identyczne takie coś, tylko ja nie instalowalem przez virtualbox’a tylko normalnie . Probowałem zrobić w biosie to co on tylko on ma inny i akurat nie mam tej opcji . Proszę o szybką pomoc .

Może podaj jaką masz płytę główną, może w manualu się coś znajdzie.

Ewentualnie spróbuj wgrać nowszy BIOS (jak jest).

MrSmile123 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

W ogóle to trzeba zacząć od tego, że Windowsa nie instaluje się spod innego Windowsa, tylko spod biosu, czyli wkłada się płytę i ustawia się w bios setup start z cd.

Dobra mam inny problem . Zbootowałem czy jakoś tak pendrive’a programem “Ultra iso” i się wszystko powiodło . Włożyłem tego pendrive’a do portu usb , w biosie w kategorii “Boot” wybrałem startowanie pendrive’a jako 1 dysk itd. Zapisałem i zresetowałem komputer , nacisnąłem F11 i wybrałem tego pendrive’a i cały czas piszę na czarnym tle " start booting from usb device … " i mruga taka kropka pod tym napisem, czekałem spory czas i nic się nie ruszyło.

Proszę o pomoc i rady co źle zrobiłem.

Z tego co napisałeś to przychodzi mi pewna myśl, może zakradł się jakiś błąd przy pobieraniu systemu ? Skorzystaj z linku który dostałeś od MS na adres mailowy który podałeś przy zakupie cyfrowej wersji OS i pobierz jeszcze raz.

P.S Nie napisałeś czy to wersja pudełkowa więc domyślam się że pobrałeś cyfrową.

A jeżeli masz wersję pudełkową to proponuję zrobić format dysku C zanim zaczniesz instalację systemu.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-U … 25159.html Proponuję to narzędzie do instalacji z USB, pewne bo sam instalowałem już kilka razu Win8 w ten sposób.