Instalacja 2 windows na 1 dysku

(Mmoside) #1

Witam,mam pewnien problem.Teraz posiadam win 8.1 64 bit.Potrzebuje zainstalować windows xp na drugiej patrycji.Kiedyś ( z pół roku temu) próbowałem takie coś zrobić.Zainstalowałem starszy system(oczywiście na innej patrycji) jako drugi i ten nowszy przestał działać.Na stronie microsoftu wyczytałem,że najpierw musi być zainstalowany stary system,a potem można nowszy zainstalować.Da się to jakoś inaczej zrobić?Nie chcę instalować od nowa win 8.

(kvasir1) #2

Jak nie potrzebujesz grafiki bardzo wydajnej 3D w XP to skorzystaj z wirtualizacji np Virtualbox, Windows XP nie uruchomi się z UEFI a Windows 8.1 będzie się rzucał że secure boot jest nie prawidłowo skonfigurowany oczywiście jak komputer posiada UEFI z secure boot. Niestety najpierw starszy potem nowszy to najbezpieczniejszy sposób

(Mmoside) #3

Mam jeszcze 1 pytanie.Czy w takim razie mogę zainstalować windows 10 beta na osobnej partycji i nic się nie stanie z 8.1?

(rgabrysiak) #4

Cześć,

Możesz, jeżeli uruchomisz komputer z nośnika z systemem Windows 10 i zainstalujesz go na oddzielnej partycji to podczas startu komputera będziesz miał możliwość wyboru, który system chcesz uruchomić.

Choć na dziś dzień, Windows 10 to taka bardziej ciekawostka i jeżeli chcesz tylko zobaczyć jak on wygląda to postaw go na wirtualnej maszynie.