Instalacja 64 bit. systemu Windows 7 z wykorzystaniem klucza od 32 bit. - czy legalna?

Witam. Posiadam oryginalnego Microsoft Windows 7 Home Premium Edition (SP1). Chciałem sobie zainstalować teraz to samo, ale w wersji 64bitowej (aktualnie mam 32bity). Jednak na płytce jest tylko system 32bitowy. Słyszałem, że mogę ściągnąć tego windowsa z internetu w wersji 64bity i jak użyję klucza z tego mojego 32bitowego, to będzie to całkowicie legalne. Czy tak rzeczywiście jest? Można tak zrobić? Proszę o odpowiedź.

Cześć,

 

Tak, można tak zrobić i będzie to legalne. Najtrudniejsze to znalezienie odpowiedniego nośnika do przeinstalowania systemu :wink:

“znalezienie odpowiedniego nośnika do przeinstalowania systemu”. Czyli czego? Co masz na myśli?

Nośnika czyli instalki Windowsa HP SP1 x64 (najlepiej żeby był bez witaminek i jakichs wbudowanych aktywatorów) bo możesz mieć niezle przygody. Dlatego kolega wyżej ma na myśli byś zaopatrzył sie w takowy najlepiej z legalnego źródła. Po pytaj kumpli a nóż widelec ktos będzie miał oryginalny nośnik w wersji x64.  Pozdrawiam :slight_smile:

A nie wystarczy zwykłe USB czy DVD ;)?

Jeśli posiadasz zainstalowany na penku to pewnie że może być.

Czy link podany na tej stronie http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_install/windows-7-home-premium-64bit-iso-download/709dcc12-d120-435d-91cd-52e1dd0f4c24 może być?

Jeśli się nie mylę to jest to wersja angielska. Ja korzystałem z tej wersji (PL, w pełni zaktualizowana do listopada 2013, bez potrzeby instalowania 200 aktualizacji) :

Cześć,

Z tego co się orientuję, nie ma.

No OK. Jakoś to załatwię. Mam jeszcze pytano:

Cały system i rzeczy z nim związane mam na dysku C. Zdjęcia i gry mam na oddzielnych dyskach. I jak będę instalował 64bita to mogę sformatować tylko dysk C, czy jednak konieczne jest sformatowanie całego komputera?

Cześć,

 

Wystarczy tylko sformatować partycję C. Tyle tylko, że po instalacji nowego systemu gry zapewne trzeba będzie zainstalować na nowo.

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi ;). Nareszcie będę miał Win 64x  - jednak sobie pogram w Watch_Dogs ;P.