Instalacja 64 bit. systemu Windows 7 z wykorzystaniem klucza od 32 bit. - czy legalna?

(HmateuszH) #1

Witam. Posiadam oryginalnego Microsoft Windows 7 Home Premium Edition (SP1). Chciałem sobie zainstalować teraz to samo, ale w wersji 64bitowej (aktualnie mam 32bity). Jednak na płytce jest tylko system 32bitowy. Słyszałem, że mogę ściągnąć tego windowsa z internetu w wersji 64bity i jak użyję klucza z tego mojego 32bitowego, to będzie to całkowicie legalne. Czy tak rzeczywiście jest? Można tak zrobić? Proszę o odpowiedź.

(rgabrysiak) #2

Cześć,

Tak, można tak zrobić i będzie to legalne. Najtrudniejsze to znalezienie odpowiedniego nośnika do przeinstalowania systemu :wink:

(HmateuszH) #3

"znalezienie odpowiedniego nośnika do przeinstalowania systemu". Czyli czego? Co masz na myśli?

(przemek8423) #4

Nośnika czyli instalki Windowsa HP SP1 x64 (najlepiej żeby był bez witaminek i jakichs wbudowanych aktywatorów) bo możesz mieć niezle przygody. Dlatego kolega wyżej ma na myśli byś zaopatrzył sie w takowy najlepiej z legalnego źródła. Po pytaj kumpli a nóż widelec ktos będzie miał oryginalny nośnik w wersji x64.  Pozdrawiam :slight_smile:

(HmateuszH) #5

A nie wystarczy zwykłe USB czy DVD :wink:?

(przemek8423) #6

Jeśli posiadasz zainstalowany na penku to pewnie że może być.

(HmateuszH) #7

Czy link podany na tej stronie http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_install/windows-7-home-premium-64bit-iso-download/709dcc12-d120-435d-91cd-52e1dd0f4c24 może być?

(Xemidra) #8

Jeśli się nie mylę to jest to wersja angielska. Ja korzystałem z tej wersji (PL, w pełni zaktualizowana do listopada 2013, bez potrzeby instalowania 200 aktualizacji) :

(rgabrysiak) #9

Cześć,

Z tego co się orientuję, nie ma.

(HmateuszH) #10

No OK. Jakoś to załatwię. Mam jeszcze pytano:

Cały system i rzeczy z nim związane mam na dysku C. Zdjęcia i gry mam na oddzielnych dyskach. I jak będę instalował 64bita to mogę sformatować tylko dysk C, czy jednak konieczne jest sformatowanie całego komputera?

(rgabrysiak) #11

Cześć,

Wystarczy tylko sformatować partycję C. Tyle tylko, że po instalacji nowego systemu gry zapewne trzeba będzie zainstalować na nowo.

(HmateuszH) #12

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi :wink:. Nareszcie będę miał Win 64x  - jednak sobie pogram w Watch_Dogs :stuck_out_tongue_winking_eye:.