Instalacja 7 Trwa uruchamianie usług przez instalatora

Witam!

Posiadam laptopa ASUS X73SV, Win7(64bit). W dniu dzisiejszym przy wykonywaniu formata, w pewnym momencie instalacja 7 zatrzymala sie po 45 min na komunikacie “Konczenie instalacji…”, po czym z niewiadomych przyczyn laptop postanowil sie zrestartowac. Myslalam, ze wszystko poszlo bezproblemowo, jednak niestety bylam w bledzie. Po owym restarcie system zawieszal sie na akcji “Trwa uruchamianie usług instalatora” oraz wyświetlalo sie okno bledu:

Po kliknieciu OK komputer sie restartuje i wraca do tego samego bledu. Niestety na chwile obecna nie moge dostac sie nawet do BIOSu, F2/Del nie dzialaja, komputer nie reaguje w ogole na to, a po uruchamianiu komputera ponownie po raz setny pojawia sie sliczne niebieskie tlo i sam komunikat “Trwa uruchamianie usług instalatora”, juz bez okienka opisanego wyzej.

Czy znajdzie sie chetna osoba do pomocy z powyzszym problemem?

masz podłączone jakieś urządzenia na USB?jeżeli tak to wywal, zrób instalacje od nowa czyli od formatu dysku.

rozumiem że zasilacz podłączony podczas instalacji?

Witam .

Podejrzewam uszkodzenie mechaniczne dysku , sam tak miałem kiedyś .

Tak, podlaczona byla mycha, ale juz ja usunelam, zasilacz podlaczony. Ja z checia zrobie instalacje od nowa, czyli ponowne popelnienie formata, ale jak mam tego dokonac, jak mi sie wszystko zatrzymuje w momencie “Trwa uruchamianie uslug przez instalatora”? Jesli jest na to obejscie, w inny sposob moge tego dokonac, to czekam na sugestie i porade, bo autentycznie nic nie jestem w stanie juz wymyslec, bo moja wiedza jest juz w tym zakresie zbyt waska.

A co moglo wplynac na to “uszkodzenie”? Lapek do tej pory sprawowal sie bez zastrzezen, postanowilam jedynie nieco go odswiezyc i oczyscic z syfu po ponad rocznym uzytkowaniu. Nie mialam z nim zadnych problemow, dysk i naped dzialaly bez komplikacji. Nawet sama instalacja zaczela sie wlasciwie, tylko nagle, w trakcie cos sie popsulo :stuck_out_tongue:

Pytanie. Dysk masz na takowych sankach gdzie bez problemu możesz go wyjąć i włożyć? Kiedyś walczyłem ze wstrętnym mobo które mimo zmian ustawień nadal bootowało z dysku. Wtedy po prostu wysunąłem dysk i zbootowałem WinPE bo akurat wtedy mi było potrzebne, a potem go wsunąłem.

nie, niczego niestety nie wyjme bez rozkrecania lapka, czego wolalabym uniknac, bo on jeszcze roku nie ma, tak wiec jest na gwarancji.

płyta nie jest uszkodzona/ubrudzona?

pamięc ram sprawdzona? masz tam memtest na płycie z win7,spróbuj zbootować np.ubuntu i zobacz czy sprzęt jest ok

Do BIOS-u musisz wejść (najpierw wyjmij płytę instalacyjną z napędu, tak na wszelki wypadek).

Ustaw BOOT DVD, reset, włóż płytę instalatora i powtórz instalację.