Instalacja 8.1 na czysto vs Aktualizacja z 8

Siemanko. Mam pytanko. Mój komp ma trochę zawaloną pamięć na C i postanowiłem uleczyć go formatem (Nie interesują mnie inne opcje). W tej chwili mam 8. Chcę mieć 8.1 więc mogę zainstalować to a czysto? Niby 8.1 się pobiera ale ponoć będą problemy z aktywacją kluczem z 8. Czy może zainstalować 8 a potem do 8.1? Po aktualizacji system będzie działał wolniej niż po czystej? Jak to jest. Oczywiście chodzi mi o zainstalowanie 8 i od razu do 8.1 i na koniec wrzucanie moich plików na kompa z powrotem.

Mnie działa klucz licencyjny z 8 na 8.1 i nie ma problemu z aktywacją.Wcześniej rzeczywiście był taki problem ,trzeba było zainstalować w8 i zaktualizować go do 8.1.

Dla pewności można zrobić kopie aktywacji obecnego 8.1 i w razie problemów przywrócić po wgraniu czystego windowsa 8.1.

Co do wydajności, z reguły czysty 8.1 działa troche lepiej, na pewno szybciej startuje.

Zobacz tutaj. Działa z kluczem do win8 http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Installation-Media-Creation-Tool,Program,Windows,59079.html

Właśnie tego programu uzywam

Tyle, że pokazał się błąd, że za mało miejsca na dysku. Chodzi o dysk nie o pendrive dla ścisłości i faktycznie mam tylko niecałe 4GB. Zrobię aktualizacje z 8 chyba

U mnie również działa klucz z Win8 na 8.1. Także bez problemu możesz na czysto instalować. Zresztą, na czysto jest lepiej i bezpieczniej, niż przez tą śmieszkową i pełną problemów aktualizację.

 

To skoro i tak masz zrobić format to zrób trochę więcej miejsca, przecież ściągane pliki muszą się gdzieś tymczasowo zapisać. Obraz zajmuje 3.8GB, więc upewnij się czy faktycznie masz tyle wolnego na C.

Zrobiłem tak, że zrobiłem instalkę na pednrive 8.1 na innym pc i na swoim zainstalowałem i faktycznie zadziałał klucz z 8

Microsoft najwidoczniej zaczął wreszcie traktować 8.1 jak service pack a nie osobny system.

Najlepiej wgrywać system od razu W8.1, a nie poprzez aktualizacje. Klucz powinien działać, jeśli nie masz zapisanego klucza to musisz najpierw “wydobyć go z Biosu”, wiele poradników jak to zrobić  jest w necie.

Ja mam nieco inny problem. Na moim PC miałem kiedyś WinXP. Swego czasu zainwestowałem i kupiłem Win8, a następnie poprzez sklep zainstalowałem Win8.1. Ale, że na kompie zaczęły się dziać dziwne rzeczy wyzerowałem dysk programem MHDD i na czyściutkim, żeby nie powiedzieć dziewiczym HDD zainstalowałem Win8(gdyż do niego mam klucz) i następnie zainstalowałem poprzez sklep Win8.1. Nie bez problemów gdyż najpierw musiałem poinstalować aktualizacje, bez których nie pozwalał na instalację Win8.1. Dodam, że przy instalowaniu Win8 klucz licencyjny został przyjęty bez problemu. Gdy już przebrnąłem przez to wszystko i doinstalowałem swoje aplikacje nagle wyskoczył komunikat, że nie można aktywować systemu z uwagi na niepoprawny klucz i pokazał kilka ostatnich znaków właściwego klucza. I faktycznie nie pasowały do niczego co ja mam. Po kliknięciu na odnośnik, który przeniósł mnie na stronę MS doczytałem, że mam nieprawidłową poprzednią wersję systemu. Noż q…rwa przecież zapłaciłem i dostałem niepełnowartościowy produkt?!

Nie wiem czy dobrze się domyślam, czy muszę cały proces instalowania Win8.1 zacząć od zainstalowania WinXP ?? No przecież to jakieś jaja są.

Jeśli kupiłeś wersje upgrade to zgodnie z licencję nie możesz wgrywać systemu na czysto. Możesz za zastosować różne triki, aby przejść aktywacje http://www.dobreprogramy.pl/zwojtek/Jak-zainstalowac-Update-do-Windows-8-Pro-na-czystej-partycji,37936.html

Może i nie trzeba stosować żadnych sztuczek, twoja wiedza jest przestarzała.

Teraz mam problem z USB po którymś włączeniu nic nie działa co jest podłączone przez usb. Wczesniej działało. Włączam pc normalnie się ładuje system i jest ekran blokady. Wszystko działa bo godzina cały czas się odświeża tylko, nie świeci się klawiatura, myszka swieci ale i tak nic nie działa. Przy 8 nie bylo problemu. Nwm wrócić do 8 czy jest jakiś sposób? Płyta główna to Asrock N68C- GS FX

Ooo teraz działa normalnie.