Instalacja aktualizacji bez pozwolenia, czy to możliwe?

Mam od wielu miesięcy Viste i zablokowałem automatyczną aktualizację systemu.

Do dziś było wszystko w porządku, aż tu nagle córka mnie woła, że jest komunikat, że komputer zainstalował aktualizacje i chce się zrestartować.

Ponieważ nie mogłem już nic zdziałać pozwoliłem na restart.

Wiem, że mogę zastosować przywrócenie systemu i cofnąć aktualizacje, ale już nie o to chodzi.

Córka zapiera się aby coś naciskała, więc nasuwa się pytanie w jaki sposób komputer samorzutnie wprowadził aktualizacje skoro jest to zablokowane?

Czy mieliście podobną sytuację?

Czasami tak się robi. Mnie tak się zrobiło pod XP, a miał ustawione, by pytał o pobranie aktualizacji.

zdarza się tak i w Viście, czasem wyskakuje takie małe okienko obok zegarka i jak w nie klikniemy to mimo woli się zaktualizuje.

Tak też myślę, że córka nieświadomie nacisnęła ten “obłoczek”

To jest komputer kupiony w Auchan a złożony przez firmę PC Factory.

Uważasz, że oni są przestępcami? Gratulacje.

Wyłączyłem, bo przed formatowaniem brałem aktualizacje jak leci i system się wywalił.

Teraz po formatowaniu system chodzi jak złoto, na SP1 i nic więcej.

Wciśnij jednocześnie klawisze logo windows i r, wpisz services.msc, wciśnij enter, odnajdź usługę Windows Update, kliknij w nią dwa razy, przestaw typ uruchomienia na wyłączony, zastosuj zmiany. Od tej pory system nie będzie już się aktualizował automatycznie ani wyświetlał ikonki, że aktualizacje są dostępne, ponieważ Windows Update od tej pory będzie wyłączony na amen. Jeżeli będziesz chciał jednak zaktualizować system z powrotem będziesz musiał wejść w aplet usługi i znowu przestawić typ uruchamiania usługi Windows Update na automatycznie i kliknąć przycisk uruchom…

OT - kosz.

Dzięki Piotrze, o to mi chodziło.

Nie mogłem właśnie dojść dlaczego system ciągle zawraca mi głowę tymi uaktualnieniami skoro je wyłączyłem.

A tak przy okazji. Jeśli by się okazało, że któreś uaktualnienie jest wielce pomocne w pracy systemu, to czy jest możliwość pobierania wyselekcjonowanej aktualizacji?

Przeważnie jest możliwość pobrania “ręcznie” łaty ze stron MS, czyli nie ma z tym najmniejszego problemu.

Tak, po prostu jak pisałem z powrotem włączysz w usługach windows update i jak wejdziesz w panel sterowania->windows update, to będziesz miał taki link wyświetl aktualizacje do zainstalowania - wtedy kliknij w to i bedziesz miałmożliwość odfajkownaia aktualizacji, które Cię nie interesują.