Instalacja aktualizacji po długiej przerwie

(arak) #1

Witam serdecznie.

Mam prośbę o rozwiązanie takiej oto kwestii. Od dziś jestem zmuszony pracować na komputerze stacjonarnym,który nie był włączany ponad rok. Jest na nim zainstalowany system Windows 7 64-bit. Kilka chwil temu pojawił się dymek z informacją,że pobrano nowe aktualizacje w ilości : Ważne dostępne aktualizacje:90  oraz  Opcjonalne aktualizacje: 67

Jakiś czas temu na stronie www.dobreprogramy.pl natrafiłem na artykuł,aby nie instalować jakiś konkretnej aktualizacji,gdyż powoduje ona nieprzewidywane problemy. Dlatego chciałbym się Was poradzić czy jest jakiś wykaz,których aktualizacji nie należy instalować czy jednak mogę spokojnie je wszystkie zainstalować?

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam.

(kuba3351) #2

Tu nie chodzi o “nieprzewidywalne problemy”. One są bardzo perzewidywalne. Niektóre z poprawek spowodują aktywację telemetrii która powoduje wysyłanie do Microsoftu dużej ilości informacji o twoim komputerze, o tym co na nim masz, i co na nim robisz. Niektóre z aktualizacji spowodują instalację mechanizmu GWX co spowoduje pojawienie się komunikatów zachęcających do rezerwacji aktualizacji do Windows 10. Dokonanie rezerwacji poskutkuje automatycznym pobraniem Windows 10 na twój komputer. Takie tylko problemy możesz mieć.

(arak) #3

Czyli bez obaw mogę zainstalować wszystkie 90 aktualizacji czy wystarczą te opcjonalne w ilości 67?

(Baleburg) #4

“Problematyczne” aktualizacje nie są kłopotliwe dla wszystkich komputerów. Ponadto, jeżeli minął pewien czas od ich udostępnienia, to raczej doszło do ich poprawy.

Najważniejsze są aktualizacje oznaczone statusem “ważne” i “zalecane”. Opcjonalne jak sama nazwa wskazuje…

(kuba3351) #5

Możesz instalować, wszystkie. Konsekwencje będą takie jak ja opisałem w swoim poście.