Instalacja aktualizacji uszkadza system, nie działa ipconfig, oraz dodaj usuń programy

1 polubienie

End of Thread, jakbym zrobił format na tym dysku to ipconfig by działało, pytanie brzmi jak naprawić ipconfig. Rozwiązaniem tego problemu nie jest format!

To zrób w MHDD (F4) Remap lub nawet Erase Delays. Wbrew pewnym opiniom nie usuwa to danych.

1 polubienie

A jakbym kupił nowy dysk i próbował coś reanimować? Na czym polega moja usterka w zasadzie?

Zdechł dysk i jakieś dane systemowe są w miejscach uszkodzonych.

Jakie to ma znaczenie w kontekście wymiany na nowy dysk i przepisanie danych ze starego?

Jak będzie to czysta instalacja + instalacja oprogramowania + wgranie skopiowanych plików użytkownika a nie klonowanie to w sumie żadna.

Ale ja chcę cały dysk skopiować.

A tak nawiasem to nie mam żadnych bsodów na tym dysku, tylko ipconfig mi nie działa. Jak to naprawić ? ;D

"C:\Windows\system32>DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /source:WIM:H:\Sources\Install.wim:1 /LimitAccess

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.15063.0

Image Version: 10.0.15063.0

[===========================85.3%================= ]
Error: 0x800f081f

The source files could not be found.
Use the “Source” option to specify the location of the files that are required to restore the feature. For more information on specifying a source location, see http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=243077.

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log"

Nawet w Event Viewer pokazuje bad sectory. Dysk ewidentnie “walnięty”…

:arrow_down:


To może wskazywać że masz zły obraz “install.win”/“install.esd” - niekompatybilny z obecną kompilacją Windows 10), inny domyślny język, wskazujesz wersje PRO podając nr :1 a masz np. HOME i inne (np. uszkodzony program DISM).
Albo jakoś źle podajesz ścieżkę do pliku i go nie widzi przez jakieś 80% wykonywania polecenia.


Trzeba przemyśleć kwestie kupienia nowego dysku, wyciągnięcia klucza Windows 10 z obecnego systemu (na wszelki wypadek jakby serwery Microsoft nie aktywowały cyfrowo systemu na podstawie cpu/mobo głównie) - chyba że masz w Biosie lub gdzieś z oryginalnym nośnikiem schowany; skopiować ile się da na jakiś inny pojemny sprawny nośnik np. kilka pendrive 16 GB czy jakiś dysk zewnętrzny jak masz np. 400 GB własnych danych i potem to wrzucić na nowy dysk jak już zainstalujesz system.

Chyba nadal nie zrozumiałeś :slight_smile:

Chciałbym zrobić obraz tego dysku i wrzucić cały zainstalowany system z programami ze wszystkim na nowy dysk. I czy to ma sens się pytam? Czy system będzie w stanie naprawić siebie ze sprawnym dyskiem? :smiley:

Format zrobić to każdy może, ja chce naprawić!

Czyli chcesz sklonować ten dysk na nowy dysk tyle, że system zostanie sklonowany łącznie z uszkodzeniem i nadal będzie uszkodzony na nowym dysku!
Natomiast może pomóc nadpisanie lub zaktualizowanie obecnego systemu na obecnym dysku, po prostu przy pomocy najnowszego: https://download.microsoft.com/download/A/B/E/ABEE70FE-7DE8-472A-8893-5F69947DE0B1/MediaCreationTool.exe
Nic przy tym nie stracisz z Twoich danych. Co najwyżej instalator wycofa się z procedury i wrócisz do punktu wyjścia. Spróbować warto.

1 polubienie

Dziękuje! Wymieniłem dysk, sklonowałem stary i wrzuciłem aktualizację. Trochę czasu na to zeszło ale odzyskałem stracone funkcjonalności.

1 polubienie