Instalacja androida na tablecie PHILIPS IPS - Problem

Witam,
zmuszony jestem prosić o pomoc, próbowałem sam, ale nic z tego.
Padł system na tablecie, samo urządzenie się włącza i świeci się napis philips, ale nic nie ma dalej.
Poczytałem popytałem się w serwisach i diagnoza jest następująca, wgrać nowy soft !!!
A więc mam pytanie jak tego dokonać ?
wypakowuje androida na kartę sd wkładam do urządzenia włączam i nadal nic, myślałem o zrobieniu bootowalnego androida, ale nie wiem czy się da ?!

proszę was o pomoc
pozdrawiam

Z karty sd to raczej nie zainstalujesz-podaj więcej szczegółów tj.model tabletu bo bez tego nic nie wyjdzie-coś podejrzewam że to jest na Mt-eku.Próbowałeś zrobić hard reset tabletu?.

A więc:
Philips IPS
1.5 GHz Dual Core A9
8 GB Flash
1 GB RAM
Bluetooth v2.1 + EDR

Próbowałem kombinacją klawiszy, power i vol + i - , ale nic nie działa.

Tyle razy ile bawiłem się w zmianę softu w telefonie, to zawsze (!zawsze) obraz systemu był spakowany - najczęściej .zipem, kilka razy tar.gzetem

Ale ja obraz wypakowałem na 100%
czy ma być spakowany ?

@adam14-08 Musisz podać dokładny symbol urządzenia, gdyż bez tego ani rusz! Symbol znajdziesz na pudełku lub w dokumentacji sprzętu. IPS to zapewne rodzaj matrycy, w jaką ów sprzęt jest wyposażony. Soft wgrywa się przez tzw. Download Mode przy użyciu specjalnego programu. Podaj oznaczenie modelu, to postaram się poszukać stock-romu do tego tabletu.

Na pudełku mam tylko serial no i coś takiego: PI3900B2/58
Naklejka z tyłu tabletu się wytarła .

Tu masz linka do softu:


I instrukcję instalacji. Niestety jest po angielsku, ale jakby co, to pomogę:
pi3900b2_58_fin_eng.pdf (44,9 KB)

1 polubienie

Procedura aktualizacji

  1. Pobierz plik oprogramowania układowego na komputer
    Kliknij ikonę Pobierz u góry ekranu, aby pobrać nowy pakiet oprogramowania układowego na komputer.
  2. Prześlij plik z komputera na urządzenie

właśnie tu pojawia się problem nie mogę nić przenieść na urządzenie bo komputer go nie widzi.

da się coś jeszcze zrobić ?

Tak, tylko potrzebny będzie czytnik kart MicroSD. Jeśli masz laptopa, to kopiujesz pliki na kartę przez czytnik wbudowany, a jeśli nie masz takiego czytnika lub korzystasz ze stacjonarki, to trzeba będzie kupić czytnik na USB lub skorzystać z komputera znajomego.

Tak posiadam adapter i wszystko przekopiowałem na kartę.
Mam nadzieję że to oto chodzi.

Mimo usilnych starań nic nie działa.
świeci się tylko napis philips i tablet się grzeje :wink:

zrób tak:
Najpierw wyłącz tablet;
Podładuj w nim baterię do ok. 80%;
włóż kartę z rozpakowanym zip’em, zawierającym oprogramowanie;
Włącz tablet i trzymaj wciśnięty przycisk Power, dopóki nie pojawi się Logo Androida, a pod nim pasek postępu.
Jeśli to nie da rady, to chyba tablet padł totalnie, bo nie znam innego sposobu na reflash ROM’u od Philips’a - Może ktoś inny z forumowiczów podpowie coś.

Pamiętaj, że musisz rozpakować zawartość pobranego archiwum na kartę, a sama karta musi być pusta.

A tak jeszcze zapytam: W jakich okolicznościach tablet przestał działać? Co było na nim robione? Nie grzebałeś kiedyś w jego oprogramowaniu?

Nie nic nie było grzebane. Tablet należy do córki gry itp.
Najpierw zaczął się wieszać potem sam wyłączać i miedzy czasie nie łapał wifi.

Wyczyść kartę i rób to co piszą:

  1. Transfer the file from the computer to the device
    I. On the computer, unzip the downloaded .zip firmware file.
    II. Copy and paste the unzipped files from the computer to the root directory of the SD card.
    III. Power off the tablet and insert the SD card into the SD card slot of the tablet.
  2. Upgrade the firmware
    I. Press and hold the Power button until the Android robot icon is displayed.
    II. The firmware upgrade progress automatically starts. The upgrade progress is shown by a progress bar.
    III. When the upgrade is completed, the tablet would restart automatically.

Musisz firmware rozpakować, potem trzymasz przycisk power do momentu pojawienia się loga Androida. Próbuj przetrzymać przycisk do momentu zniknięcia loga, jeżeli dalej nie działa.

1 polubienie

A więc tak, “PRZETRZYMANIE” okazało się strzałem w dychę.
Tablet zaskoczył i załadował się stary system, niestety nadal jest stary problem z siecią ciągle ja gubi i się wiesza.
Myślicie że aktualizacja pomoże ?

Zrób ustawienia fabryczne lub wgraj soft tak, jak pisałem prędzej