Instalacja antywirusa na dysku nie systemowym

Chodzi mi o to panowie ze mam avg free ale jak instalowałem tego avka to wyświetlił mi że na dysku jest za mało pamięci RAM czy coś… :-k i nie zainstalował mi modułu bodajże (bo teraz piszę z drugiego pc) ochrona tożsamości. Teraz czy: próba zainstalowania avg na innym dysku (pustym prawie) umożliwi instalacje wszystkich standardowych modułów?

PS. Jest jeszcze myk że zamiast rezygnacji z ochrony prywatności można zrezygnować z "dodatkowych pakietów językowych"czy coś :-k (w każdym razie języków) Tyle ze nie wiem czy to nie będą jakieś języki do rozpoznawania obcojęzycznych definicji wirusów i jakim cudem bo niezainstalowaniu języków zwalnia sie ta zajęta pamieć RAM ;// Co radzicie, podpowiedzcie proszę

Instaluj na drugim dysku/nie instaluj dodatkowych języków one nie mają nic wspólnego z definicjami wirusów bez obaw :slight_smile:

Poza tym mylisz pojęcia masz mało RAM czy mało miejsca na dysku bo to spora różnica.

Instalowanie na wolnym dysku, to dobry pomysł. Weź zobacz z drugiej strony ten problem. Każda tego typu aplikacja, do działania na dysku C, wymaga wolnej przestrzeni dyskowej i wolnej pamięci. Do prawidłowego funkcjonowania potrzeba, żeby było kilka GB luzu. Nie wiadomo, ile windows i foldery zajmują u Ciebie miejsca, a ile system potrzebuje. Wszystko zależy od wielkości partycji z systemem. W zależnosci od tego, z jakich korzystasz aplikacji, można bardzo zoptymalizować system. Wiele aplikacji można też uruchamiać bez instalowania, jako portable na wolnym dysku. Ja mam ze trzydzieści takich. Molochy, jak adobe reader, zastępuję małymi programami portable. Sprzątanie dworca z wielkich niepotrzebnych folderów, to zasada uwalniania systemu od śmieci. W wielu przypadkach, ze 6GB, to pozostałości po aktualizacjach. Zwolnisz miejsce na systemowym dysku, to nie będziesz musiał kombinować z modułami antywirusa.

Jednak nie warto :stuck_out_tongue: przeczytajcie komentarz Arka_AVG jak-przeinstalowac-avg-free-inny-dysk-t538719.html Ale jakoś się zainstalowało wraz z ochroną tożsamości, o dziwo po odhaczeniu dodatkowych języków, które eliminują również język polski. Nie wiem jakim cudem ale ten język się uchował xD