Instalacja Avasta na linuksie

(quantumrush) #1

Chcę zainstalować antywirusa Avast, ale nie wspiera mojej dystrybucji Ubuntu 17.04. Tak czy siak instalować?

//Edit
Wypowiedź nie ważna, ponieważ Avast https://www.avast.com/pl-pl/linux-server-antivirus dedykowany jest dla serwerów - nie zauważyłem.

(takijeden.ninja) #2

Aż sobie zajrzałem kto takiego babola z Avastem na desktopowym linuksie pierdyknął.
Kolego drogi, weź zimny prysznic i batoż się pokrzywami po chwoście za takie herezje. Jak długo? - aż Ci głupoty z głowy wylecą.

(roobal) #3

Kolega wyżej napisał, że doczytał, iż ten antywirus dedykowany jest systemom serwerowym. Po co na serwerze antywirus? Chociażby po to, aby skanował zasoby sieciowe czy pocztę.

(takijeden.ninja) #4

Herezją jest nie instalacja serwerowej wersji na desktopie, ale Avasta na desktopie ogólnie (nawet jakby był w dedykowanej wersji). Serwer to serwer - inna bajka.

(Domker) #5

Antyvirus na dektopie z Linux - dobre sobie.
Co najwyżej można raz na jakiś czas ClamAV sobie przeskanować dla pewności i sprawdzić, czy nie ma rootkitów.
Skonfiguruj dobrze firewall (np. iptables lub jak nie potrafisz składni to UFW) i wsio.
To nie Windows, że z byle czego będziesz mieć infekcję.

(quantumrush) #6

Chciałem zainstalować “na próbę” jak “to coś” wygląda oraz jak wygląda proces instalacji. Nie boję się wirusów. Firewall mi wystarczy. Ot tyle.