Instalacja Biosu - komunikat z niezgodną wersją systemu

Mój stary temat to aktualizacja-biosu-msi-k9a2-neo-nie-chce-wstac-plyta-t340962.html problem mam nadal ale odświeżanie tematu nic nie daje i nikt pomóc nie raczy, więc postanowiłem napisać nowy temat.

Aktualna wersja mojego biosu to 1.9, jest nowsza jeszcze na stronie producenta ale w Live Update od MSI nie ma i w tym problem.

Po ściągnięciu ze strony producenta --> http://global.msi.eu/index.php?func=dow … od_no=1431 nie da rady zainstalować tego z poziomu windowsa tak jak zrobił to Live Update.

Muszę wgrać starszą wersję albo tą najnowszą ponieważ mam problem który jest opisany w temacie który podałem wyżej…

Po kliknięciu na aplikację od instalacji Biosu pokazuje mi się taki komunikat:

ojmue0.jpg

To jest Twój system operacyjny : Windows Vista Home Premium x64.

Aby zainstalować nowy BIOS, musisz mieć : Windows Vista Home Premium x86.

Więc nic z tego, pozdrawiam.

Przyszedł kolega z dyskiem i z win XP. Instalacja w trybie awaryjnym: Error… ;/ tryb normalny nie chciał się włączyć bo mamy inne platformy i widocznie system nie polubił zbytnio mojego sprzętu. Także Biosu jak nie zmieniłem tak nie zmienię bo nie wiem jak skoro takie cyrki odwala.

Czeka mnie serwis i diagnostyka…

Nie ma czasami możliwości uaktualnienia biosu z np. dyskietki? Przeszukaj stronę producenta płyty głownej, może napisali coś na ten temat.

Wiem, że w starszych komputerach i tych co mają napęd FDD Bios wgrywa się z dyskietki tylko że ja nie mam komputera z epoki lodowcowej z hałaśliwym napędem FDD.