Instalacja bootloadera dla windows xp z vistą - ale jak?

Witajcie!

Mam na PC zainstalowany system Windows Vista Home Premium 32 bit. Dzisiaj przyjechał do mnie brat, aby zmontować film. Do tego celu potrzebował oprogramowania. A, że karta od kamery była kupiona lata temu, to dodany program działa jedynie na windows xp. No więc postanowiłem go zainstalować obok visty - wiedziałem czym to grozi (nie dostanę się do visty, bo trzeba instalować najpierw stary, a potem nowy MS Windows. [dlatego też wolę Linuksa]) ale musiałem to zrobić. Efekt jest Wam (jak i mi) znany - nie mogę dostać się do visty :slight_smile:

Przekopałem google i znalazłem trop - Vista boot pro. Ale niestety ten program nic nie daje - nie instaluje bootloadera, ponieważ nie wykrywa visty. Pecet ten jest używany raz na ruski rok, toteż mogę spokojnie przeinstalować vistę, bo jest świeżutka, nieruszana (jedyna zmiana, to instalacja przeglądarki. Na co dzień używam innego komputera). Ale nie chce mi się tego ponownie robić, bo nie mam ochoty później instalować sterowników itp itd. Lubię to, ale ostatnimi czasy nie mam na to siły.

Szukałem dalej - EasyBCD. Niestety programik również reaguje jak Vista boot pro.

Są jeszcze inne sposoby, aby zainstalować bootloadera, czy pozostaje ponowna instalacja Visty?

Pozdrawiam.

(i zdaję sobie sprawę z tego, że takich tematów było setki - ale nie pomagało nic, więc postanowiłem Was zapytać o to :slight_smile: )

Hej,

I to jest poprawny, w 100% poprawny trop. Aczkolwiek do poprawnego działania programu, wymagana jest obecność w systemie platformy Microsoft .NET Framework 2.0, którą można pobrać tutaj. Następnie instalujemy i uruchamiamy program, i dokonujemy kilku kroków, które opisano tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przepraszam, że nic nie wnoszę do dyskusji, ale co proszę?!

A nie możesz użyć do tego płytki visty? Powinno być coś takiego jak wykrywanie błędów z uruchomieniem systemów, a jeśli nie zadziała to ewentualnie konsola i bootrec.exe

…jak chcesz zostawić xp to w necie są poradniki Dual Boot , Multi Boot :wink:

tak jak pisał @Lufcik , startujesz z płytki instalacyjnej Napraw Komputer / Wiersz Poleceń / bootrec /fixmbr i enter pozamiatane :slight_smile:

Można intalować stary soft w win.Vista :

Trzeba odblokować konto Administrator ( w konsoli :net user administrator /active:yes )

Na tym koncie trzeba wył. wszystko żeby system wyglądał jak win.98

Instal program ,potem na pliku wykonawczym programu ppm właściwości i uruchom w trybie zgodności np. win xp powinno chodzić :wink:

Bo Vista mi nie chce sama wyszukać sterowników do grafiki i dźwięku :slight_smile:

Bardziej mnie zainteresowało czemu to lubisz. :wink:

Hej,

Próbowałeś? Założę się, że w systemie brak wspomnianej przeze mnie platformy NET. Framework 2.0. Zresztą sam korzystałem z tego rozwiązania, gdy do istniejącej Visty doinstalowywałem Windows’a XP. To samo też tyczy się najnowszego Windows 7.

Nie rozumiem. Że niby dlaczego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bo to jest fajne :slight_smile:

Dodane 11.12.2011 (N) 20:27

NET. Framework 2.0 zainstalował się sam, wraz z programem EasyBCD.

Problem już rozwiązany, pozdrawiam.