Instalacja brakującego języka interfejsu w Androidzie 4.2.2 (GT-I9060)

Witam,

Posiadam telefon Samsunga Galaxy Grand Neo, czyli GT-I9060.
Z powodu zabaw z custom romami musiałem powrócić do Stockowego ROMu, tu niestety jest lekki problem.
Firmware’y najlepiej brać z sammobile, tak do niedawna twierdziłem, aż tu okazało się że Stock ROMy są dla… premium. Przez chwilę niemalże panikowałem że nigdzie nie znajdę firmware’u dla swojego telefonu, i z Smartfona zrobi się Cegłofon.

Udało się w końcu znaleźć firmware, niestety jest jeden minus. Telefon działa, jednak ROM został zaopatrzony w kilkanaście języków najwyraźniej hindusów (cóż, podobno Grand Neo był popularny w Indiach) i Angielski. Nie wygląda na to że uda mi się pobrać ROMu w wersji XEO od Sammobile, zatem czy jest jakaś możliwość POBRANIA języka interfejsu i wgrania go? Znam angielski bardzo dobrze, ale niestety wszystkie aplikacje automatycznie robią się angielskie, pomimo tego że ustawiłem polską lokalizację.

Języka raczej nie dograsz do ROM’u, ale można zrobić, żeby chociaż aplikacje jeżeli wspierają język polski były po polsku.
W tym celu telefon musi mieć zrobionego roota, następnie zainstaluj Xposed Framwork:
http://dl-xda.xposed.info/modules/de.robv.android.xposed.installer_v32_de4f0d.apk

Po zainstalowaniu przejdź do “pobierania modułów” i poszukaj takiego o nazwie “App Locale”.
Zainstaluj go, a następnie w jego ustawieniach możesz wybierać język polski indywidualnie dla każdej aplikacji.

Dzięki!

W zasadzie, w App Locale udało mi się zmienić “android system” na pl_PL i teraz całość jest po polsku, dzięki wielkie!