Instalacja Bunsenlabs

WItam. Jak w temacie - jak zainstalowac bunsenlabs linux przez Live cd. Niestety ale gdy klikam instalacja graficzna podczas gdy pojawia sie z napisem Wyszukiwanie urzadzenia sieciowego i sie zacina…

Masz skonfigurowane połączenie z siecią? Tak mi się wydaje, że bez niego nie pójdzie.

no podłączyłem router pod USB. Chyba że ci chodzi przy pokazaniu kraju - cofnąć i wybrać opcję…

Po pierwsze nie wiem, czy livecd bunsena jest livecd, czy też instalką. Wiem, że jest też “netinstall”. Chodzi mi o to, że wg instrukcji z ich strony powinieneś przy instalacji mieć połączenie sieciowe. Z doświadczenia - najlepiej po kablu.

Hmm… Netinstall może by miało opcję włączenia internetu ( ja mam niestety wifi przez kabel usb) ale dziś nie zrobię - napewno z pendrive nie pójdzie…

Wnosząc po tym poście, proponuję jakieś popularniejsze, lepiej udokumentowane dystrybucje ponieważ widać, że nie bardzo wiesz co robisz zabierając się za tą instalację. Na forum jest temat https://forum.dobreprogramy.pl/t/jaki-linux-wybor-dystrybucji/ myślę, że tam ktoś chętnie Ci doradzi od czego zacząć. Ewentualnie możesz zadać pytanie na forum tej dystrybucji którą wybrałeś :wink:

What???

To ja zaproponuję bezczelnie Mabox Linux -> https://pl.maboxlinux.org - polski projekt, inspirowany Bunselabs/Crunchbang z zaadaptowanymi ułatwiaczami z Bunsen + dodanymi własnymi - na bazie Manjaro.

1 polubienie