Instalacja Bunsenlabs


(Qhuertez) #1

WItam. Jak w temacie - jak zainstalowac bunsenlabs linux przez Live cd. Niestety ale gdy klikam instalacja graficzna podczas gdy pojawia sie z napisem Wyszukiwanie urzadzenia sieciowego i sie zacina…


#2

Masz skonfigurowane połączenie z siecią? Tak mi się wydaje, że bez niego nie pójdzie.


(Qhuertez) #3

no podłączyłem router pod USB. Chyba że ci chodzi przy pokazaniu kraju - cofnąć i wybrać opcję…


#4

Po pierwsze nie wiem, czy livecd bunsena jest livecd, czy też instalką. Wiem, że jest też “netinstall”. Chodzi mi o to, że wg instrukcji z ich strony powinieneś przy instalacji mieć połączenie sieciowe. Z doświadczenia - najlepiej po kablu.


(Qhuertez) #5

Hmm… Netinstall może by miało opcję włączenia internetu ( ja mam niestety wifi przez kabel usb) ale dziś nie zrobię - napewno z pendrive nie pójdzie…


(pocolog) #6

Wnosząc po tym poście, proponuję jakieś popularniejsze, lepiej udokumentowane dystrybucje ponieważ widać, że nie bardzo wiesz co robisz zabierając się za tą instalację. Na forum jest temat https://forum.dobreprogramy.pl/t/jaki-linux-wybor-dystrybucji/ myślę, że tam ktoś chętnie Ci doradzi od czego zacząć. Ewentualnie możesz zadać pytanie na forum tej dystrybucji którą wybrałeś :wink:


#7

What???


(napcok) #8

To ja zaproponuję bezczelnie Mabox Linux -> https://pl.maboxlinux.org - polski projekt, inspirowany Bunselabs/Crunchbang z zaadaptowanymi ułatwiaczami z Bunsen + dodanymi własnymi - na bazie Manjaro.