Instalacja ClamAV na Ubuntu 8.04

Niedawno rozpocząłem przygodę z Ubuntu. Postanowiłem, że zainstaluję antywirusa. Ściągnąłem paczkę ClamAV 0.92.1, ale kompletnie nie wiem jak to zainstalować #-o . Proszę więc o pomoc.

Ubuntu 8.04

Witam.

Nie prościej Ci będzie przejść w menu KDE do dodaj/usuń programy i tam zainstalować Clam’a z pakietów?

Możesz ją skompilować, jak dowolny inny program ze źródeł, bądź zainstalować ClamAV poprzez sudo. Szczegółowe instrukcje znajdziesz na stronie: http://lazowski.wordpress.com/2008/04/2 … -o-clamav/

Wszystko zainstalowane i działa. Dzięki.

OT --> Kosz

Wcale nie offtop. Autor wątku (wydaje mi się, inaczej by wiedział jak to zainstalować) że nie wie do czego służy ClamAV. Nie ma sensu tego instalować na desktopie! !!

Clam AntiVirus jest zestawem narzędzi antywirusowych dla systemów UNIX, dostępnym na licencji GPL oraz zaprojektowanym z myślą o skanowaniu wiadomości e-mail na poziomie serwerów pocztowych.

No chyba że ktoś lubi klepać w konsoli sprawdzanie pojedynczych plików/katalogów na dysku to proszę bardzo. W każdym razie nie działa to tak jak NortonAntivirus na desktopie z windows.

que_pasa , poprzedni post był OTem.

Gdybyś od razu napisał go tak jak napisałeś go teraz nie było by problemu.