Instalacja "Czystego" Windows 8

Posiadam Laptopa HP Pavilion G6 2323SW, który ma ukrtytą partycję recovery. Chciałbym usunąć tą partycję i wgrać czystego windowsa 8. I moje pytanie jest takie czy mogę wgrać windows 8.1 na kluczu windows 8, Czytałem że aby zainstalować windows 8 należy sforamotwać partycje i je usunać (wszytskie) i zrobić nowe by usunąć styl partycji GPT. Poniżej link, że posiadam oryginalną kopie systemu. A iczy ktoś mógł by mi podać link do “czystej” ósemki lub 8.1 (jeżeli klucz bedzie działać na 8.1 z 8 ) Zdjęcia: http://zapodaj.net/3bd233bbed79d.png.html http://zapodaj.net/b9bfa845ba07d.png.html http://zapodaj.net/4fb4921a46971.png.html

może się przydać 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media

A czy ja mam wersje windows 8 core zdjęcie nr 3.

Tak, masz.

A jeżeli chodzi o laptopy to klucz jest w biose UEFI i trzeba obrazie windows dodać plik który sczyta klucz z biosu jak to zrobić ?

Nic nie musisz dodawać. Wszystko powinno się samo pobrać podczas instalacji a sam instalator nawet nie wspomni o kluczu. Pamiętaj tylko żeby użyć instalki windows 8 a później wykonać aktualizacje do 8.1. W inny razie klucz nie zadziała.

@up… A po jakiego grzyba?

 

Od razu instaluj 8.1 z linka w 2gim poście.

Polecam dokładnie przeczytać mój post. Chodzilo o klucz produktu :wink:

Klucze od Win 8 działają z obrazem Win 8.1 z posta #2.

Nie wydaje mi się. Klucz jest przypisany do danej wersji systemu i nie ma szans żeby zadziałał na innej. (chyba że o czymś nie wiem)

Wymagany jest update z Windows 8 do Windows 8.1, gdyż klucz ósemki podczas instalacji 8.1 (jak i po) nie zadziała.

Czyli w takim razie od 10 miesięcy robię coś źle na komputerach klientów, którzy fabrycznie mają Win 8.

Doinformujcie się, a póki co nie ma co z wami dyskutować, EOT.

Nie ma jak się doinformować, gdy wyszło w praktyce.