Instalacja czystej visty-z internetu

Mam Laptopa z licencja na Viste OEM,jest ona z dodatkami od asusa,i jakieś wersje programów na 30 dni,wolałbym mieć czysta Viste,bez tego całego syfu.

Czy mogę ściągnąć z internetu płytkę i zainstalować na kluczu z laptopa,żeby legalnie wszystko było

i czy po instalacji zniknie mi partycja recovery i będę tam miał czysta viste bez potrzeby aktywacji

jeżeli posiadasz legalny klucz systemu Vista to nie wiedzę problemu , tutaj masz opisane jak skopiować pliki aktywacyjne żeby nie trzeba było aktywować, partycje recovery musisz sobie sam skasować

Lepiej poszukać kogoś kto ma oryginalny nośnik, w sieci naprawdę trzeba uważać co się ściąga. Jak nie usuniesz partycji recovery to podczas instalacji nie zniknie, będzie tylko problem z jej uruchomieniem, bo instalator Visty nadpisze botloader. Vistę będziesz musiał aktywować telefonicznie, chyba że skorzystasz z metody zrobienia kopii certyfikatu i klucza. Poszukaj a znajdziesz odpowiednie narzędzia.

Jestem tego samego zdania.

Z aktywacją nie będzie problemu, można aktywować przez internet za pomocą klucza z naklejki, skopiować pliki aktywacji lub dokonać aktywacji za pomocą klucza oem-slp i pliku licencji. Klucz można odczytać z bieżącej instalacji systemu, plik licencji niekiedy można znaleźć na nośniku instalacyjnym w katalogu $OEM$, ma on rozszerzenie xrm-ms.

zawsze jak sciągasz z sieci system to należy obraz iso sprawdzić hasz kalkulatorem czy się zgadza z tym co go podał microsoft na swojej stronie i jak sie wszsytko zgadza to wtedy instaluj z takiego nośnika a jak sie nie zgadza to sobie podaruj…

Wiele osób, które mają oryginalny czysty system i później weszły dodatki Service Pack i aktualizacje, szuka najnowszej wersji systemu z dodatkami i aktualizacjami. Przy reinstalce systemu mamy już wszystko, a nie ściągamy całą historię aktualizacji, co zajmuje godziny, jak nie dni. Gdzieś słyszałem, nie wiem czy to prawda, że MS wysyła gratis płytki z np. Vistą SP2 dla posiadaczy oryginału. Ale chyba to nie u nas, bardziej w USA.

U nas pozostaje poszukanie w sieci, ściagnięcie i uruchomienie za pomocą własnego klucza. Co ciekawe, jak sprawdzałem w Google, gdzie można znaleźć takie systemy, na stronach MS nie ma pakietów. Najczęstsze podpowiedzi to sieć torrent.