Instalacja Debiana/linuxa do serwera na telefonie LG E400

Witam!

Otóż chciałbym zainstalować linuxa na telefonie LG E400 w celu udostępniania zasobów (plików). Zasoby te znajdować się będą na karcie microSD i nie będzie ich wiele, interesuje mnie tylko sieć lokalna.

Specyfikacja telefonu:

RAM: 384MB

Pamięć wewnętrzna: 1GB

Procesor: Qualcomm MSM7225A (ARM v7-A, 800MHz, 1 rdzeń)

Obecna wersja androida: Android 2.3 Gingerbread [z telefonu już nie korzystam, tak więc mogę wgrać roota bez obaw]

 

Pełna specyfikacja telefonu.

Pełna specyfikacja procesora.

 

Jaki system mi polecacie (myślę iż Debian w trybie tekstowym da radę, ale mogę się mylić, albo może być lepsze rozwiązanie) dlatego proszę o pomoc.

Byłoby miło jakby system zmieścił się w 1GB pamięci wewnętrznej tak, abym mógł ewentualnie wyjmować kartę microSD bez obaw, ale nie jest to konieczne :slight_smile:

Na telefon musisz kroić kernel ręcznie (kompilować i zadbać o moduły do obsługi podzespołów) żadna dystrybucja nie udostępnia kernela pod telefony komórkowe więc jej nie odpalisz :wink: Polecam Gentoo ponieważ ma bardzo wygodny i przemyślany model kompilacji całego oprogramowania (portage) jednak z modułami do obsługi podzespołów będziesz miał spory problem :wink:

Nie musi to być aż tak trudne, nie jest konieczna kompilacja kernela. Można to zrobić na zasadzie chroot. Na pewno musisz zrootować telefon bez tego ani rusz, oraz zainstalować na nim emulator terminala i klient vnc jeśli chcesz mieć grafikę, a potem zainteresuj się tą aplikacją: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zpwebsites.linuxonandroid&hl=pl

Pomoże ona w instalacji i uruchomieniu linuxa na telefon.