Instalacja debian'a na pendrive

Zmieniłeś rozruch na CD w bios-ie?

próbowałem ale tam w bootowaniu mam tak:

 

a niżej zakładke 

 

 

 

nigdzie nie ma opcji na zmiane na CD

Zmień na legacy. Powinna się taka opcja pojawić.

zmieniałem i pamiętam pojawiała sie opcja ale nie na cd, ale spróbuje jeszcze raz

Mam taki problem:

Mam okno “partycjonuj dysk”

i nie wiem która z opcji wybrać bo w poradniku:

http://www.dobreprogramy.pl/tomeeek64/Jak-zaczac-z-Linuksem-czyli-instalacja-Debiana,45809.html

zotało napisane, że:

Więc co wybrać?

do wyboru mam


Proszę korzystać z opcji edytuj, zamiast pisać post pod postem.

roobal

A instalujesz Debiana jako drugi system? Jeśli nie to najlepiej przewodnik - cały dysk- jeśli jesteś początkującym użytkownikiem. Dla zaawansowanych najlepiej ręcznie.

Nie wiem czy intalacja na pendrivie można potraktować jako drugi system, ale chciałbym żeby windows został :stuck_out_tongue:

Ale przecież musisz wybrać pena jako dysk! Podejrzewam, że domyślnie jest wybrany dysk twardy włożony do gniazda sata.

nie wybierałem zadnej opcji z obawy ze po enterze zacznie sie proces którego nie będe mogł przerwać…kliknąłem i mam do wyboru pena i twardy dysk.

Dodane

Mam kolejny problem

Instalator chce zainstalować program rozruchowy GRUB na dysku twardym i na tym miejscu sie błeduje… nie ma możliwości zainstalowania go na penie. Jest możliwość instalacji prograu rozruchowego LILO oraz pominiecie programu rozruchwego

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus